banner374
22 Mart 2016 Salı 10:27
Müdür Yardımcılığı Sınav Sonuçlarının Açıklanması İçin Neden 18 Nisan Bekleniyor?
- Milli Eğitim Bakanlığı Müdür yardımcılığı sınavını en geç bu ay sonunda açıklayıp Nisanın İlk haftasında atamaların yapılması için illere yazı göndermelidir. Milli Eğitim Bakanlığının takvimi sıkıştırmaması gerek.

MÜDÜR YARDIMCILIĞI SORU CEVAPLARI YAYINLANDI TIKLAYINIZ

Çünkü yönetici atamalarından sonra norm fazlası öğretmen atamaları yapılacaktır. Milli Eğitim Bakanlığının bu konuda acele etmesi lazım ne kadar erken başlarsa o kadar rahat hareket eder haziran ayına kadar örnek bir takvimden bahsedelim; Müdür yardımcılığı boş yerlerin tespiti, ilanı, tercihlerin yapılması, tercih sonuçlarının belli olması ve atamaların gerçekleşmesi il memlerde ortalama 7-8 gün süre almaktadır. Ataması yapılanların kararnamelerinin hazırlanması öğretmenlere ulaşması, öğretmenlerin okullarından ayrılış yapmaları ve yeni okullarında göreve başlamaları da 7-8 gün süre almaktadır.

Bu durumlar göz önünde bulundurulursa; Mart ayının son haftası sonuçlar açıklanırsa Nisanın 1. Ve 2. Haftası il memler tarafından yönetici norm açıkları ilan edilip Müdür yardımcılığı ve Müdür başyardımcılığı tercihleri ve atamalar gerçekleşse, Nisanın 3. Ve 4. Haftası il memler tarafından yönetici atama sonuçları açıklanıp Müdür yardımcılığı ve Müdür başyardımcılığı kararnamelerinin gelmesi , görevden ayrılış ve göreve başlayışlar yapılsa, Mayısın 1. Ve 2. Haftası öğretmen norm fazlası ve norm açıkları tespit edilip ilan edilse devamında norm fazlası öğretmen atamaları yapılsa Mayısın 3. Ve 4. Hafta öğretmen yerdeğiştirme sonuçları açıklanıp kararnamelerin gelmesi , görevden ayrılış ve başlayışlar yapılsa Haziran ayının ilk haftasına kadar Milli Eğitim Bakanlığı bütün iş ve işlemlerini bitirmiş oluyor.

Sonuç olarak Haziran ayının ilk haftasına kadar bütün işlemler tamamlanmış olacak. Haziran ayında iliçi, ildışı ve özür grubu atamaları gibi yoğun bir atama ve yerdeğiştirme dönemine girilecek. Bu nedenlerden dolayı Milli Eğitim Bakanlığı daha sonra sıkışmamak için acele etmelidir diye düşünüyoruz.

 
banner182
Son Güncelleme: 22.03.2016 15:59
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Öğretmen1 9 ay önce

Pazar günden şimdiye kafar neden sınav sorularının cevapları verilmiyor

Avatar
Aday 9 ay önce

Haziranda görev süresi bitip tekrar önerilmeyecek mevcut md yrd ne olacak?

Avatar
bt 9 ay önce

hiç acele etmesin. ben il dışı tayin isteyeceğim ve gittiğim yerde idarecilik başvurusu yapacağım. benim gibi olan bir sürü insan da vardır. yangından mal kaçırır gibi bu acele niye? yaz tatilinde çok mu idareci ihtiyacı oluyor sanki. Eylül ayında yapılsın.

Misafir Avatar
bt 9 ay önce @bt

tabi bir an önce idareci olun 2 ay dersler boş geçsin demi. öğrencileri düşündüğünüz yok.

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
ilçe milli eğitim müdürü 9 ay önce @bt

sende tayin isteme görev yaptığın yerde müdür yardımcısı ol

Beğenmedim! (1)
Misafir Avatar
OGRTMN 9 ay önce @bt

OLUR. BAŞKA İSTEĞİN VAR MI?

Beğenmedim! (1)
Avatar
mem 9 ay önce

atama yapılacak boş okul yok ki meb acele etsin.

Avatar
nasır hoca 9 ay önce

evet atamaların bir an önce yapılması lazım çünkü birçok okulda yönetici açığı var ve işler Allah'a emanet yürüyor

Avatar
ÖĞRETMENNN 9 ay önce

Peki eğitim öğretim ne olacak. Sınava giren öğretmen arkadaşların sınıfları ne olacak. bu acele nedir ki. Sınıflar 2 ay boş mu kalsın. Bence okullar tatile girdikten sonra atama işlemleri yapılmalı.Öğrencilere yazık.

Avatar
serkan 9 ay önce

sinav soru ve cevaplarini bekliyoruz acilll

Avatar
adalet 9 ay önce

2015 Haziranında görev süresi dolan müdür yardımcıları adalet bekliyor.