banner374
04 Eylül 2014 Perşembe 22:24
Müdürler İle İlgili Genelgenin İptali İçin Dava
  Milli Eğitim Bakanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü`nce 81 il Valiliğine gönderilmek üzere 26.08.2014 gün ve 106676 sayıl Genel Yazının/Genelge yayımlanmıştır.

 

Genelgede; "Dört yıllık görev süresini dolduran müdürlerden değerlendirme sonucunda 75`in altında puan almaları nedeniyle görev süreleri uzatılmayacak olanların, görev yerlerinin belirlenmesi sırasında mağdur olmamaları bakımından yerlerine atanacak müdürlerin göreve başlamaları beklenmeksizin en kısa sürede öğretmenliğe atanmaları"nın uygun bulunduğu bildirilmiştir. 

 

Milli Eğitim Bakanlığına Bağlı Eğitim Kurumları Yöneticilerinin Görevlendirilmelerine İlişkin Yönetmeliğin ‘Mevcut yöneticiler` başlıklı Geçici 1 inci maddesinin 2 nci fıkrasında; "Bu maddenin birinci fıkrasına göre yöneticilik görevi 2013-2014 ders yılının bitiminde sona eren müdür, müdür başyardımcısı ve müdür yardımcıları, bu Yönetmelikte öngörülen usul ve esaslara göre yerlerine görevlendirilen yöneticiler göreve başlayana kadar görevlerine devam eder." Hükmüne yer verilmiştir.

 

Görev süresi uzatılmayan okul müdürlerinin görevine yerlerine yenileri atanınca zaten son verilecektir. Ancak Milli Eğitim Bakanlığı, il/ilçe milli eğitim müdürü ve şube müdürlerinin tamamen hukuk dışı saiklerle hareket ederek, herhangi bir bilgi veya belgeye dayanmadan düşük puan verdikleri, dolayısıyla görev sürelerini uzatmayacağı okul müdürlerine duyduğu öfke o kadar büyük olmalı ki, Yönetmeliğin GEÇİCİ 1. maddesine rağmen okul müdürlerinin görevine bir an önce son vermeye çalışmaktadır. Genelgenin başka biçimde anlaşılmasına olanak yoktur. 

 

Bu nedenle Genelgenin öncelikle yürütmesinin durdurulması, daha sonra iptaline karar verilmesi istemiyle dava açtık.

EĞİTİM-SEN

banner182
Son Güncelleme: 04.09.2014 22:25
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
ALPEREN 2 yıl önce

hak haklının değil ki hak kuvvetli olanın...

Avatar
koltuk sevdası 2 yıl önce

bu koltuklar ne tatlıymış ki kimse bırakmak istemiyor.peki ey eski müdürler siz nasıl atandınız?zamanında kimlerin yardımıyla bu makama geldiniz?

Avatar
Ali @koltuk sevdası 2 yıl önce

okul müdürleri sınavla geldi bunlar nasıl oturacak bu koltuklarda