banner406
banner396
21 Eylül 2014 Pazar 22:03
Müdürlük Görevlendirmelerinde 2 Önemli Sorun
 Müdür olarak görevlendirileceklerde aranacak özel şartlar
 
MADDE 6 - (1) Müdür olarak görevlendirileceklerin aşağıdaki şartlardan en az birini taşımaları gerekir:
 
a) Müdür olarak görev yapmış olmak.
 
b) Müdür başyardımcısı olarak en az iki yıl görev yapmış olmak.
 
c) Kurucu müdür, müdür yardımcısı ve müdür yetkili öğretmen olarak ayrı ayrı veya müdür başyardımcılığı dâhil toplam en az üç yıl görev yapmış olmak.
 
ç) Bakanlığın eğitim ve öğretim hizmetleri sınıfı dışındaki şube müdürü veya daha üstü kadrolarda görev yapmış olmak.
 
d) Bakanlık kadrolarında öğretmen olarak asaleten en az sekiz yıl görev yapmış olmak.
 
SORUN 1: İlk defa müdürlük başvurularında 6. Maddenin d bendine göre 8 yıl MEB'de görev yapmış olma şartı vardır. Özel öğretim kurumlarında hizmeti bulunan öğretmenler, hizmet birleştirmesi yaparak özeldeki hizmetlerinden hizmet puanı almışlardır. Ayrıca bu hizmetlerin 3/2'sine de kademe-derece verilmektedir. Özel öğretimdeki hizmetlerin 3/2'si müdürlük görevlendirmelerinde geçerli olmalıdır.
 
SORUN 2: Müdürlük görevlendirmelerinde 6. Maddenin c bendine göre müdür yetkili öğretmenlik kabul edilirken müdür veya müdür yardımcılığına vekaleten yürüten öğretmenler değerlendirmeye alınmamıştır. Kaymakamlık veya Valilik oluruyla vekil müdürlük ve vekil müdür yardımcılığı yapmış olan öğretmenlerinin başvuruları değerlendirilmelidir.
 
Zeki KARA - Özel Haber
Gazetekamu.com
Son Güncelleme: 21.09.2014 22:04
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Merak edilen sorular 2014-09-22 08:16:52

sevgili site yöneticileri : öğretmen atama ve yer değiştirme yönetmeliği gereği olarak haziran ayı itibariyle alan değişikliği açılmak zorunda idi.öğretmenin özlük hakkı olan alan değişikliği halen açılmamıştır.bununla ilgili olarak türk eğitim sen başkanı sayın koncukun açıklamaları olmuş ve alan değişikliği yapılacağı bilgisi oluşmuştur.
yönetici olarak boşta bir çok öğretmen bulunmaktadır. haziran ayından beridir de büyük bir beklenti oluşmuştur.göreve devam eden öğretmenler bu konuya kilitlenmiştir. bununla beraber kamuoyuna herhangi bir açıklama yapılmamıştır.meb ve yetkili sendika aşağıdaki sorulara cevap vermek zorundadır.
1-alan değişikliği yapılacak mı?hangi tarihte olacaktır?
2-alan değişikliğinin kapsamı nasıl olacaktır?
3-kanunla beraber yöneticilik görevi düşmüş ve madur durumdaki idarecilere yönelik olarak i̇l-i̇çi hatta i̇l-dışı alan değişikliği düşünülmekte midir?(bakanlığın tasarrufunda ve eski yöneticiler faydalı olacağını düşünüyorum).