banner374
11 Eylül 2013 Çarşamba 13:50
Mülakat Yöntemi İptal Edilsin

 Müdürlük makamını kasaba siyasetçilerinin, sendikaların ve parti/sendika  temsilcisi gibi çalışan milli eğitim yöneticilerinin keyfi uygulamalarından arındırmanın zamanı gelmiştir.

Yapılmış ve yapılacak olan müdürlük mülakat sonuçlarının milli eğitim camiası vicdanlarında hiçbir hükmü kalmamıştır.Yanlışta  ısrar daha büyük sorunlara yol açacaktır.Öğretmenlerin ve okul aile birliklerinin gözünde bu sınav sonucunda atanmış bir müdürün itibarını düşünmek bile istemiyoruz.

Sonuç olarak yapılmış olan mülakat sınavlarının iptalini ve yönetmeliğin ilgili maddesinin kaldırılmasını ve öğretmen ve okul aile birliklerinin de görüşlerinin alınacağı yeni yöntemlerin devreye sokulmasını talep ediyoruz.

YENİ NESİL EĞİTİM VE BİLİM ÇALIŞANLARI SENDİKASI
banner182
Son Güncelleme: 11.09.2013 13:51
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
aaa 3 yıl önce

İzmir yönetici atamalarında, torbalı halk eğitim merkezi müdür yardımcılığı önce açık gösterilirken, sonradan birden listeden çıkartıldı. Bunun nedeni norm fazlası bir müdürün oraya geçmek için verdiği dilekçeye olumlu yanıt verilmesidir. Oysa norm fazlası atamalarının zaten sınavla atamanın hemen ardından yapılacağı takvime bağlanmıştı. Süreç işlemeye başlamışken neden burası peşkeş çekilmiştir? Diğer norm fazlası yöneticiler yerler seçilmeden bu uyanıklığı ve usulsüzlüğü yapmadıkları için enayimidirler?