banner374
24 Haziran 2014 Salı 11:12
Okul Yöneticilerine 6 Ay Süre
 
İlçe milli eğitim müdürü ve şube müdürleri değerlendireceği müdür ile en az altı ay çalışmış olmalıdır

Milli Eğitim Bakanlığına Bağlı Eğitim Kurumları Yöneticilerinin Görevlendirilmelerine İlişkin Yönetmeliğin Ek’inde yer alan ve yeniden görevlendirilecek okul müdürleri için hazırlanan “Değerlendirme formunun” açıklamalar kısmının 3. Maddesi “En kıdemli ve kıdemi en az olan öğretmenlerin, değerlendireceği müdür ile en az altı ay çalışmış olmaları şarttır” hükmünü ihtiva etmektedir. Ancak yeniden görevlendirmede 60 puanlık etkisi olan ilçe milli eğitim müdürü ve şube müdürleri için böyle bir hüküm söz konusu değildir. Bilindiği üzere bazı şube müdürlerinin görevlendirmeleri yeni yapılmış ve yine birçok şube müdürü de rotasyona tabi tutularak görev yeri değişikliği yapmış veya yapacaktır. Bu suretle gittikleri yerde ki okul yöneticilerini hiç tanımayan ilçe milli eğitim müdürleri ya da şube müdürlerinin değerlendirmeyi hangi unsurlara istinaden yapacağı, söz konusu okul müdürünün yöneticilik vasıflarına sahip olup olmadığını nasıl bileceği zihinlerde soru işaretleri oluşturmuştur.

Devlet Memurları Kanununda karşılığını bulan kariyer ve liyakat ilkesi gereği yöneticilerin yeniden görevlendirilmesi noktasında, öğretmenler için getirilmiş olan “hakkında değerlendirme yapacağı okul yöneticisi ile en az altı ay çalışmış olma” şartının değerlendirmede görev alacak olan ilçe milli eğitim müdürü ve şube müdürleri içinde getirilerek; yapılacak olan görevlendirmelerin bu suretle yapılması hususunda Türk Eğitim Sen olarak, Milli Eğitim Bakanlığına yazılı başvuruda bulunduk.

İlgi yazı için tıklayınız.

banner182
Son Güncelleme: 24.06.2014 11:13
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
abdullah birisi 2 yıl önce

atandığı yerdeki okul müdürlerini değil iki ayda , bir ayda ne olduklarını tanıdık , tes başkanı sen merak etme , insanı tanımak için onunla bir yemek yemek, bir yolculuk yapmak veya alışverişte bulunmak yeter.

Avatar
temur 2 yıl önce

rotasyon ertelenip müdür atamalarından sonra yapılmalı..40 puan kendini hiç tanımayan amire verilmemelidir....aklın yolu birdir....

Avatar
ali 2 yıl önce

kimsenin tanımasına gerek yok eğitim bir sen tanısa yeter

Avatar
ali-veli @ali 2 yıl önce

türk eğitim sen'liler bu tanıma işlerini eğitim bir sen'lilerden çoook daha iyi bilirler.o bizim adam, o bizdendir tamam derlerse iş tamam olur gardaş...

Avatar
birisiiii @abdullah birisi 2 yıl önce

sen adamın işine bakacan kardeşim ne işin var yemekte yolculukta alışverşte bunla evlenmeyecen ya

Avatar
bala @ali-veli 2 yıl önce

ali veli sen kendin inanıyor musun bu dediğine . sariyla kırmızı yı karıştırma.