banner374
30 Ekim 2014 Perşembe 09:23
Okullar Müdürsüz Ne Olacak?

 Yeni eğitim öğretim yılına başlayalı 6 haftadan fazla bir süre olurken okullar müdürsüz kaldı. Uuzun bir süredir eğitim hayatına devam eden okullar müdürsüz ne yapacak ? Milli Eğitim Bakanlığının yayınlamış olduğu yönetici görevlendirme takviminde sözlü sınavlar sonucunda bir kez müdür görevlendirmesi yapacak, bunun sonucunda birçok okul müdürsüz kalacak.

Milli Eğitim Bakanlığının yayınlamış olduğu yönetici görevlendirme takviminde sözlü sınavlar sonucunda bir kez müdür görevlendirmesi yapacak, bunun sonucunda birçok okul müdürsüz kalacak.

Müdürlük mülakat sınavları gerçekleştirildi ve itirazların değerlendirilmesinden sonra boş okul ve kurumlara müdür görevlendirme süreci başlayacaktır. Ancak birçok okul ve kurumda görevli olan müdürler daha iyi bir okula geçmek ya da müdürlük süresini sıfırlamak amacıyla tekrar mülakat sınavına girdi ve iyi puan alanlar var. Mevcut okul müdürlerinden başka okullara görevlendirilmeleriyle daha önce ilan edilmeyen birçok okulda müdür kadrosu boşalacaktır.

Müdür görevlendirmeleri gerçekleştirildikten sonra boş kalan okul ve kurumlara müdür görevlendirilmesi amacıyla sözlü sınavda başarılı olanlara ikinci bir başvuru hakkı verilmesi gerekir. Yoksa birçok okul müdürsüz kalacak ve geçici görevlendirmelerle bu kadrolar doldurulmaya çalışılacak, geçici görevlendirmeler daima kurumlara zarar verir. Görevlendirme çalışan yönetici önünü göremediği için uzun soluklu plan ve projeleri gerçekleştiremez. Okulların daha verimli bir şekilde yönetilmesi ve başarıyı artırıcı uzun soluklu çalışmaların sekteye uğramaması için tüm okullara müdür görevlendirecek şekilde çalışma yapılmalıdır. Yapılan müdürlük mülakatlarında başarılı olanlara ikinci bir tercih hakkı verilmelidir.

Gazetekamu
banner182
Son Güncelleme: 30.10.2014 09:31
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
kimin umurunda 2 yıl önce

kimin umurunda okullar çocuklar adamalr ak partili yerleştirme, çıkarcı pısırık vasıfsız adamlar müdürlük peşinde...