banner374
05 Nisan 2012 Perşembe 08:54
Sınavsız Müdür Atamalarına Dava Açıldı

7.03.2012 tarih ve 28246 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan, “Kamu Kurum ve Kuruluşlarında Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Esaslarına Dair Genel Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına İlişkin Yönetmeliğin” 1. maddesinin (a) bendi ile Kamu Kurum ve Kuruluşlarında Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Esaslarına Dair Genel Yönetmeliğin 2. maddesinin 2. fıkrasının (e) bendine; “Sosyal Güvenlik Kurumunda sosyal güvenlik merkezi müdürü kadroları, Spor Genel Müdürlüğünde gençlik merkezi müdürü kadroları” ibaresi eklenmiştir. 
 
Anılan düzenleme ile Sosyal Güvenlik Kurumunda sosyal güvenlik merkezi müdürü kadroları ile Spor Genel Müdürlüğünde gençlik merkezi müdürü kadrolarına yapılacak atamalar, Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Esaslarına Dair Genel Yönetmeliğin kapsamı dışına çıkarılarak, bu kadrolar görevde yükselme sınavından muaf tutulmuşlardır. Bu surette, görevde yükselme sınavına tabi olmaksızın ‘sosyal güvenlik merkezi müdürü’ kadrolarına Başkan, ‘gençlik merkezi müdürü’ kadrolarına ise Genel Müdür tarafından atama yapılmasının, başka bir ifade ile anılan görevlere gelmede esas alınan kariyer ve liyakat ilkeleri ile nesnel ölçütlerin bir kenara bırakılarak, kadrolaşmanın önü açılmıştır. Türk Büro-Sen , kariyer ve liyakat ilkelerini hiçe sayan bu düzenlemenin iptali için Danıştay’da dava açtı.
banner182
Son Güncelleme: 05.04.2012 08:54
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
ali çelik 4 yıl önce

sayın editör bu karar ilçe müdürlüklerini kapsamazhiç bir bakanlıkta ki ilçe müdürlüğü sınavla yapılmadı yapılmıyor zaten şimdiye kadar ilçe müdürlüklerinin tüm bakanlıklarda şartı belli bir yıl çalışmak ve idarecilik yapmak bu türk büro sen ve türk eğitim senin amacı çomak sokmak işlere amacı hak adalet değil sadece mevcut iktidarın işlerine engel olmak hepsi bu...