banner406
banner396
03 Eylül 2013 Salı 22:50
Şube Müdürlüğü Görevlendirmelerinde Büyük Kıyak
 Şube Müdürlüğü Görevlendirmelerinde Büyük Kıyak Milli Eğitim Bakanlığı 81 il ve ilçe Milli Eğitim Müdürlüklerine 2013 yılı içinde “Şube Müdürlüğü Görevlendirmeleri” yapmıştır. Sendikamızca yakından takip edilen bu görevlendirmelerin yapılış şekli ile kariyer ve liyakat ilkelerinin uygulanış şeklinin adil yapılmadığı sendikamızca defalarca kamuoyuyla paylaşılmıştır.
“MEB Görevlendirilenlerin Sendika Bilgilerini Vermekten Kaçınmıştır.”

Söz konusu “Şube Müdürlüğü Görevlendirmelerinin” hukuksuz olduğu, görevlendirilenlerin sadece “SENDİKASI”na bakıldığı ve “Eğitim Bir Sen” üyesi olan adayların görevlendirmelerinin yapıldığı Genel Merkezimize gelen şikayetler arasındaydı. Konu ile ilgili Sendikamızca Milli Eğitim Bakanlığından bilgi istenmiş, İllerde görevlendirilen Şube Müdürlerinin “Sendika” bilgileri istenmiştir. Ancak Milli Eğitim Bakanlığı konuyla ilgili bilgi vermekten özellikle kaçınmıştır.

“Şube Müdürü olarak Görevlendirilen Adayların %98’i Eğitim Bir Sen Üyesidir.”

Milli Eğitim Bakanlığının neden bilgi vermekten kaçındığını 81 il valiliklerinden gelen bilgilerden çok daha iyi anlamış bulunmaktayız. Öyle ki 81 il valiliğinde “Şube Müdürü” olarak görevlendirilen (istisnalar hariç) tüm adaylar “Eğitim Bir Sen” üyesidir.

“Adaletsizlik ve Torpil MEB’de Kurum Kültürü Haline Gelmiştir.”

Türkiye Şube müdürlüğü görevlendirme geneli oranı ise %98 Eğitim Bir Sen, %2 diğer sendikalardır. Bu bilgiler ışığında Torpil ve adam kayırmacılık milli eğitim bakanlığının kurum kültürü haline gelmiştir. Milli Eğitim Bakanlığı Adalet, Eşitlik ve Tarafsızlık ilkelerinden yoksun hale gelmiştir.

“SÖZLÜ SINAV Torpili, adaletsizliği ve Adam Kayırmacılığı Tetikleyecektir.”

Hal böyle iken, “SÖZLÜ SINAV” gibi Türkiye’de karşılığı torpil olan bir uygulamanın hayata geçirilmesi yanlış ve hatalıdır. Çünkü yukarıda bahsi geçen “Şube Müdürlüğü Görevlendirmelerinde” görüleceği üzere Milli Eğitim Bakanlığında yapılacak herhangi bir “SÖZLÜ SINAV”da adalet, tarafsızlık ve eşitlik beklemek ancak temenni olabilir.

“Teç-Sen Sendikası Olarak SÖZLÜ SINAV’a HAYIR Diyoruz!”

Tüm bu sebeplerden dolayı TEÇ-SEN Sendikası olarak Görevde Yükselme Sınavlarının açılmasına ve Puan üstünlüğüne dayalı atamalara EVET diyoruz.  Lakin,Torpili, Adam Kayırmacılığı, Adaletsizliği ve Eşitsizliği getireceğini düşündüğümü ve uygulamalarıyla alenen görülen SÖZLÜ SINAVA HAYIR! Diyoruz.

Kamuoyuna ve Eğitim Çalışanlarına İlanen Duyurulur

TEÇ-SEN GENEL MERKEZİ.
Son Güncelleme: 03.09.2013 22:51
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
sınıfçı 2013-09-03 22:54:21

"Hak, serleri hayr eyler, Zannetme ki gayr eyler, Arif ani seyr eyler, Mevla görelim n'eyler, N'eylerse, güzel eyler... Sen Hakk'a tevekkül kil Tefviz et ve rahat bul, Sabr eyle ve razi ol, Mevla görelim n'eyler, N'eylerse, güzel eyler... Haktandir bütün isler, Bostur gam u tesvisler, Ol, hikmetini isler, Mevla görelim n'eyler, N'eylerse, güzel eyler... Sen adli zulüm sanma, Teslim ol nara yanma, Sabr et, sakin usanma, Mevla görelim n'eyler, N'eylerse, güzel eyler... Deme su niçin söyle, Bir nicedir ol öyle, Bak sonuna, sabr eyle, Mevla görelim n'eyler, N'eylerse, güzel eyler... Geçmisle geri kalma, Müstakbele hem dalma, Hal ile dahi olma, Mevla görelim n'eyler, N'eylerse, güzel eyler... Vallahi güzel etmis, Billahi güzel etmis, Tallahi güzel etmis, Allah görelim n'etmis, Netmisse güzel etmis... vesselam...