banner406
banner396
13 Ocak 2015 Salı 09:44
ŞUBE MÜDÜRÜ ATAMALARINDA SON DURUM NE?
 MEB 1709 Şube müdürünün atanma şekli ve mülakatları sonucu son dokuz aydır, her gün konuşuldu, konuşulmayan ve idari mahkemeye taşınmayan hiç bir yönü, yöntemi kalmadı, hatta yüksek mahkemelere ve Cumhuriyet savcılıklarına suç duyuruları dahil her şey yapıldı. Yapılmayan hiç bir şey kalmadı. Sonuç olarak ataması yapılan 1709 şube müdürünün ataması iptal edilemedi.
 
Bu süreç içerisinde ataması yapılan tüm şube müdürü arkadaşlarımız, haramilikten tutun ki, hak gaspçılarına kadar suçlamalar yapıldı.

Ataması yapılan arkadaşlarımızda kendilerine her gün küfür edenlere yönelik sanal ortamda şer ittifakı veya iptalçi şer korosu gibi sıfatlarla cevap verme gereği ile karşı taarruza geçtiler ve her şey  çığırından çıktı her gün yeni form tartışmaları ve gereksiz umutlandırmalar ve sonu gelmeyen beklentiler oluşturuldu. Hatta Mahkeme yok 5 oçakta yok 9 ocakta derken günler su gibi akıp gitmekte fakat o haber bir türlü gelmiyor.
 
Şimdi ne olacak?
 
Şimdi herkes konuşacağını konuştu, söyleyeceğini söyledi, şimdi herkes susacak ve hukukun son kararını bekleyecek ve çıkan bu karara herkes saygı duyacaktır. Herkes demokrasiyi ve hukukun kararını hazmedecek her türlü meşru ve hukuksal olan hak arayışını hazmedecek asimetrik psikolojik hareket uygulayarak, çığırtkanlık yaparak hak aranmayacağı öğrenecektir.

Şimdiden bazı arkadaşlarımız hemen formlarda bana küfretmeye başlayacaklardır iptaline yatıp kalkan arkadaşlarımız gözlerini ve kulaklarını açarak, yazdıklarımı yazacaklarımı anlamalarını bekliyorum.
 
Şube müdürleri ataması İptal olmayacak
 
Çünkü: 1.709 şube müdürü ataması ile ilgili, yargıda sürüp giden davalar var. Bunlardan, bugüne kadar açılan 284 davadan 136 dava hakkında yürütmenin durdurulmasının reddi kararı yani Bakanlık lehine karar verilmiştir.

MEB şube Müdürleri ataması ile ilgili 284 davadan 136'sı reddedilmiş; 2'si hakkında davanın reddi kararı verilmiş, 29'u hakkında yürütmenin durdurulması kararı verilmiş, 30'u hakkında iptal kararı verilmiştir. Bu verilerden de anlaşılacağı üzerine MEB ortada olmayan bir karar için nasıl iptal edecek sizce 1709 Atamanın  MEB'ce iptal edilmesi yasalmıdır. Atanmışların hakkı korunmayacak mı sadece atanamayanların hakkımı korunacaktır?

Eğitim Bir Sen genel başkan yardımcısı Ali Yalçın 2 gün Önce Hilal TV de kurşun kalem adlı proğramın konuğu idi, Yalçın'a şube müdürleri ataması ile ilgili soruya verdiği cevabı aynen yazayım ” Ataması yapılanlardan nasıl üyelerimiz var ise, ataması yapılmayanlar içerisinde de üyelerimiz vardır. Bizim haksız bir durum olması halinde müdahale edeceğimizden kimsenin kuşkusu olmasın, yargı devam ediyor Bizim beklentimiz, kimsenin haksızlığa uğramadan her iki kesiminde hukukunun korunmasıdır. Elbetteki bizim taraf olmamız söz konusu değildir her iki tarafta da üyelerimiz mevcuttur. MEB ile görüşmelerimiz devam etmektedir. MEB'den beklentimiz hukuka bağlı kalınarak mağduriyetler yaşanmadan olayın çözülmesidir. Şu aşamada yargı devam ediyor. MEB 1709 şube müdürü atamasına yönelik iptal kararı mevcut değildir.Hukuksal süreci yakından takip ediyoruz dedi

MEB müsteşarı da aynı beyanda şuan iptal kararımız söz konusu değildir. Şube müdürlerimizin çalışmalarından memnunuz yasal süreç devam ediyor. Henüz atamaları iptal edeceğimiz bir yargı karı mevcut değildir adil olan şey atanmışların da hukukunu en az atanama mışlar kadar gözetmektir.
 
Son durum ne?
 
MEB şube müdürleri atamasında gelinen son nokta ise atamaların iptal edilemeyeceği ve edilmeyeceğidir herkes yoluna hizmetine devam edeceği yönündedir.

MEB boş kadrolara yeni şube müdürleri ataması yapmak için hazırlıklarını tamamlamış Bakan beyin talimatları beklenmekte yaklaşık 500-700 arasında yeni şube müdürü ataması yapılacak, yapılacak olan bu atamanın şubat ayında netlik kazanacağı yönündedir, işte atanamayan arkadaşlarımızın bu kadrolara odaklanması en mantıklı ve akılcı iş olacağıdır.


Eğitimin uzmanı

Son Güncelleme: 13.01.2015 10:20
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
vay vay vay 2015-01-13 09:53:38

bakanlık ve sendika kendinden bu kadar emin idi de ortada iptali gerektiren bir sonuç yok idi acaba neden kanun çıkarma yoluna gidildi hiç düşündün mü sayın yazan.en son tes in davasına ne diyeceksin acaba üç maymunu oynamayı artık bırakın

Avatar
500 mü 700 mü 2015-01-13 10:15:45

bu reazeleti örtmek istiyorlarsa bütün boş kadroları açıklasınlar bilelim.neden kazanmış hak sahibi varken küçük rant oyuncağı görevlendirmeler çalışıyo. Bütün kadrolara atama yapılmalı.algı yönetimini bırakın adil olun

Avatar
XXXX 2015-01-13 10:27:29

eğitim uzmanı deme adını yaz ne teklif edildiğini bilelim

Avatar
göremedik 2015-01-13 10:37:25

atamaların iptal edildilmesine yönelik onlarca kararı hepimiz gördük. neden bugüne kadar atmaların iptal edilmeyeceğine dair bir karar göremedik. desteksiz atıyorsun eğitim uzmanı! algıya oynuyorsunuz.

Avatar
atanmis 2015-01-13 12:05:11

Bende atandım ama ao planım yükseliyor ve tercih yapmak istiyorum.. Bana nasıl bir cevap verilecek merak ediyorum. Bir sınav iki ayrı uygulama olmaz olamaz

Avatar
irfan6363 2015-01-13 12:33:48

Yeter artik... kararlari uygulayin...

Avatar
serkan 2015-01-13 12:52:05

eğitim uzamanıymış hukuktan anlamıyorsun. atamalar bal gibi iptal hep birlikte göreceğiz

Avatar
Hadi Ordan 2015-01-13 13:42:13

Bİm in kararı bekleniyor.1709 atama iptal ya da değil.Tabiki %99 iptal ama %1 de olasılıktır.Tatilde bu iş netleşecek inş.