banner374
28 Mart 2016 Pazartesi 18:42
TÜRK EĞİTİM SEN: YÖNETİCİ GÖREVLENDİRME KILAVUZUNU YARGIYA TAŞIDIK

Bilindiği üzere, 2016 yılı Milli Eğitim Bakanlığına Bağlı Eğitim Kurumlarına Yönetici Görevlendirme Kılavuzu Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 22.03.2016 tarihinde yayınlanmıştır.
Türk Eğitim Sen olarak, 2016 yılı Milli Eğitim Bakanlığına Bağlı Eğitim Kurumlarına Yönetici Görevlendirme Kılavuzunda yer alan “2.12. Görev süresini dolduran müdür başyardımcısı ve müdür yardımcılarının görev süreleri, Yönetmelikteki şartları taşımaları kaydıyla eğitim kurumu müdürünün inhası, il millî eğitim müdürünün teklifi ve valinin onayı ile aynı veya farklı eğitim kurumlarına dört yıl süreyle uzatılabilecektir.” hükmünün normlar hiyerarşisine, kariyer ve liyakat ilkelerine aykırı olduğu gerekçesiyle, öncelikle yürütmesinin durdurulması ve devamında iptali talebiyle Danıştay nezdinde dava açmış bulunmaktayız.
İlgili Dava Dilekçesi İçin Tıklayınız 

banner182
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
neyin peşindesniz 9 ay önce

hiç bir kıstasa bağlı olmadan atananlar görev başında 4 yılını şimdi dolduranlar zaten sınavla atananlar.siz neyin peşindesiniz

Avatar
Müd.yard. 9 ay önce

Mahkemeye taşımaktan başka bir iş yaptığı da görülmemiş zaten.Adam sınavla atanmış, dört yılı dolmuş yargı kararı yüzünden görev süresi uzatılmamış.Şimdi düzeltildi.Bu durumu yargıya taşımak marifet mi?

Avatar
ADALET 9 ay önce

ZATEN MÜDÜR İNHASI İLE ATANANLAR DAHA ÖNCE YARGIYA TAŞINDI MAHKEME DEVAM EDİYOR. BANA KALIRSA MEB DAHA FAZLA KARMAŞAYA SEBEP OLMADAN BÜTÜN HEPSİNİ İPTAL EDİP GİRMEK İSTEYEN BÜTÜN ADAYLARI KAPSAYAN YENİ BİR SINAV YAPMALI.

Avatar
hayri46 9 ay önce

yönetmeliğin şu 5- c maddesini değiştirmeleri gerekmez mi

Avatar
Şeytanın Tuzağı 9 ay önce

2015 Haziranda görevden alınanların hakkını aradığını söyleyenler mademki samimisiniz neden kılavuza atanır değilde atanabilir ibaresini koydurdunuz.Bu insanlara en büyük hakarettir.Yarın sendikaya geç partiye geç yoksa olmazlar başlar.Allah belasını versin kimin gizli planları varsa bin belasını versin ülkede bizde kurtulalım.