banner374
14 Ağustos 2014 Perşembe 16:05
Valilere Yönetici Görevlendirme Mektubu

Bilindiği üzere, Millî Eğitim Temel Kanunu İle Bazı Kanun Ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun ile birlikte Okul ve Kurum Müdürleri, İl Millî Eğitim Müdürünün teklifi üzerine, Müdür Başyardımcısı ve Yardımcıları ise Okul veya Kurum Müdürünün inhası ve İl Millî Eğitim Müdürünün teklifi üzerine Vali tarafından dört yıllığına görevlendirilecektir. Bu görevlendirmelerin süre tamamlanmadan sonlandırılması, süresi dolanların yeniden görevlendirilmesi ile bu fıkranın uygulanmasına ilişkin diğer usul ve esaslar ise Milli Eğitim Bakanlığına Bağlı Eğitim Kurumları Yöneticilerinin Görevlendirmelerine ilişkin Yönetmelik hükümleri ile belirlenmiştir.

Bu doğrultuda eğitim kurumlarına valiliklerce yapılacak yönetici görevlendirmelerine ilişkin Milli Eğitim Bakanlığına Bağlı Eğitim Kurumları Yöneticilerinin Görevlendirilme Kılavuzunun yayınlaması ile birlikte yönetici görevlendirme süreci tüm ülke genelinde başlatılmıştır.

Valiliklerce yapılacak olan görevlendirmelerde objektif olunması, komisyonların görevlerini yerine getirirken hakkaniyetli davranmalarının sağlanması hususunda tüm valilere Türk Eğitim-Sen olarak mektup gönderildik.

İlgili mektup için tıklayınız


 TÜRK EĞİTİM-SEN
banner182
Son Güncelleme: 14.08.2014 16:05
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
kozanoğlu 2 yıl önce

koncuk bey izinli iken kendine üç kuruşluk görev yazan il mem ler valiyi değil allahı bile kandırırlar sen işine bak şu devlet bahçeli giderse iktitdar oluruz o zaman borun öter bir keser aldım daha sapı dönmedi inşallah allah bir gün döndürecek