banner374
29 Eylül 2013 Pazar 22:47
Yönetici Atama Sınavı Yapılacak mı ?

 Yönetici atama yönetmeliği çerçevesinde il müdürlükleri yönetici atamalarını yaparken , yönetici olmak isteyen öğretmenler ve müdür olmak isteyen müdür yardımcıları yeni sınav tarihini merak ediyor. 

Milli Eğitim Bakanlığı 2013 yılı içerisinde görevden yükselme sınavı yapacak. Şube müdürlüğü sınavı için MEB'de yeni yönetmelik hazırlanıyor. 

Müdürlük ve müdür yardımcılığı sınavı konusunda şu anda bir çalışma bulunmuyor. 

Bilindiği üzere Yönetici atama yönetmeliğini ve mülakat konusunu sendikalar dava etti. Öncelikle bu dava sonucu beklenecek . Daha sonra isteğe bağlı atamalar , norm kadro fazlası atamalar ve rotasyon yapılacak. 

Zaten ülke genelinde son yapılan yönetici atamaları ile neredeyse münhal kadroların tamamı doldu .

Milli Eğitim Bakanlığının Nisan - Mayıs ayları gibi yönetici atama sınavının yapılacağı tahmin edilse de , MEB'in 2104 Eylül - Ekim aylarından önce sınav yapacağını düşünmüyoruz. 

Dönem içerisinde yapılan sınavlarda birçok idareci rapor ve izin alarak eğitim öğretimi aksatma pahasına yönetici atama sınavlarına çalıştığını biliyoruz. 

Bu yıl Ortaöğretime geçiş sınavları ve daha birçok konuda idarecileri yoğun bir mesai programı beklerken , MEB'in dönem ortasında sınav yapacağını düşünmüyoruz. 

Görevde yükselme yönetmeliğinin Ekim ayı gibi çıkacağını ve sınavları Aralık ayı gibi yapılacağını tahmin etmekteyiz.


Kaynak: Kamudanhaber.com
banner182
Son Güncelleme: 29.09.2013 22:54
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol