banner406
banner396
10 Haziran 2014 Salı 12:03
Yönetici Atama Yönetmeliği Değerlendirmesi-2
 1- Maddde İkide İlk Kez İdarecilikler"ikinci görev kapsamında görevlendirilecek "denerek İdareciliğin tanımı yapılmış vekazanılmış hak olmaktan çıkarılmıştır.

2- Geçici Maddelerde Kazanılmış Hak olarak 2011 Ekim Ayındaki idarecilik sınavında bşarılı olanlara Müdür Müdür Başyardımcısı ve Müdür yardımcısı olma hakkı getirilmiştir.

3-Madde Altı - Müdür Olarak Görevlendirilme Şartları

a) Müdür olarak görev yapmış olmak.

b) Müdür başyardımcısı olarak en az iki yıl görev yapmış olmak.

c) Kurucu müdür, müdür yardımcısı ve müdür yetkili öğretmen olarak ayrı ayrı veya müdür başyardımcılığı dâhil toplam en az üç yıl görev yapmış olmak.

ç) Bakanlığın eğitim ve öğretim hizmetleri sınıfı dışındaki şube müdürü veya daha üstü kadrolarda görev yapmışolmak.

d) Bakanlık kadrolarında öğretmen olarak asaleten en az sekiz yıl görev yapmış olmak.

4-MADDE YEDİ- Müdür Başyardımcısı ve Müdüryardımcısı Olarak Görevlendirilme ŞartlarıMüdür başyardımcısı veya müdür yardımcısı olarak görevlendirilecekler en az 4 yıllık öğretmen olmak zorunda.

5- MADDE SEKİZ- YOnetici Açığı Olan Okul ve Kurumlarda idareci görevlendirmesi ihityacı karşılanamazsa görev süresi şartı her kademede 1 yıl düşürülüyor

6-MADDE-10 ( Oldukça Önemli) Yeniden görevlendirilse Bile Aynı Ünvanla bir kurumda 8 yıldan fazla idarecilik yapılamayacak. ( Burada aslında doğal bir ajanskamu rotasyon getirilmiştir.) Sekiz yılı dolmayanlar ise sekiz yılı dolduğunda görevi bitmiş olacak. Yeniden görevlendirme isteyebilecekler ancak aynı kuruma görevlendirilemeyecekler.)

7-MADDE-10 İmam hatip ortaokulu müdür yardımcılarından en az biri Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi veya meslek dersleri alan öğretmenleri arasından; imam hatip liseleri ile mesleki ve teknik eğitim kurumlarının müdür yardımcılarından en az biri meslek dersleri alan öğretmenleri arasından; sosyal bilimler liseleri müdür yardımcılarından en az biri Türk Dili ve Edebiyatı, Tarih, Coğrafya, Felsefe veya Psikoloji alan öğretmenleri arasından; güzel sanatlar liseleri müdür yardımcılarından en az biri Görsel Sanatlar, Resim veya Müzik alan öğretmenleri arasından; spor liseleri müdür yardımcılarından en az biri Beden Eğitimi alan öğretmenleri arasından; özel eğitim kurumları müdür yardımcılarından en az biri ise rehberlik veya özel eğitim alan öğretmenleri arasından görevlendirilmek zorunda.

8- Öğrenclerin tamamı kız olan eğitim kurumlarının müdürleri bayan olmak zorunda ile bu kurumlar ve yatılı kız  öğrencisi  bulunan eğitim kurumlarının müdür yardımcılarından en az biri kadın olmak zorunda.

9-MADDE-15-Müdürler görev sürelerinin uzatılmasını isteyebilecekler. Görev süğrelerinini bitmesine 3 ay kala Elektronik başvuru yapacaklar. Ek-1’de yer alan Görev Süreleri Uzatılacak Eğitim Kurumu Müdürleri Değerlendirme Formuna göredeğerlendirilip yeniden görev sreleri uzatılabilecek.

10- MADDE-16-Halen görevde olan müdüürlerin görevsürelerini uzatma talepleri EK 1 e göre değerlendirilecek ve 100 üzerinden 75 ve daha üstü puan almaları halinde, il millî eğitim müdürünün teklifi üzerine valinin onayı ile görev sürleri uzatılacak.

114 yıllık Görev Süresi dolan müdürler başka kurumlarda da görev sürlerinin uzatılmasını isteyebilecek. Bunun için boş kurumlarilan eidlecek veyine i EK 1 e göre değerlendirilecek ve görev süreleri, tercihleri de dikkate alınarak puan üstünlüğüne göre il millî eğitim müdürünün teklifi üzerine valinin onayı ile görev sürleri uzatılacak.

12-MADDE-18-Müdürlük görev süresinin uzatılması işlemleri İlk defamdüürolarak atanmak isteyenlerin atanma işlemlerinden önce yapılacak. Boş kurumlarvetercih edilebilecek kurumlarİl Mem ler tarafından ilan edilecek.

13- İlk defa ve yeniden müdür olarak görevlendirilecekler EK-2'ye göre değerlendirilip başvuranın 3katı kadar aday mülakata alınacak ve 100 üzerinden aldıkları Ajanskamu puana göre atanacaklar.

14- Mülakat (Sözlü sınavda) taban 70 puan. 70 ve üzerinde puan alanlar başarılı sayılacak.

15- İlk defa ve yeniden müdür olarak görevlendirilecekler Sözlü Puanın %50 si ek 2nin %50 sine göre atanacaklar.

16- Kurucu müdürlük ve müdür yetkili öğretmenlikte geçen süreler ile yöneticilikte vekâleten ve geçici görev kapsamında geçen süreler, dört yıllık sürenin hesabında değerlendirilmeyecek.

17-Yöneticilikleri sona erenler, Yani, Öğretmenliğe dönecekleri büyük sıkıntılar bekliyor.İdarecilikleri sona erneler bulundukları eğitim kurumunda alanlarında açık norm kadro olması ve istemeleri hâlinde bu eğitim kurumuna, aksi durumda  öncelikle  kadrolarının bulunduğu ilçede olmak üzere, il sınırları içinde durumlarına uygun ihtiyaç bulunan eğitim kurumlarına öğretmen olarak atanır.Ajanskamu Yani norm kadroları yoksa başka okullara öğretmen olarak gitmek zorunda kalacaklar.

18-Soruşturma ilei darecilikten alınanlar öğetmen olarka atanacaklar ve 4 yıl geçmeden yeniden idareci olamayacaklar.

19- GörervSürelerinin dolmasında bazalınana  tarihYönetmeliğin  yüürürlüğegirdiği 10 Haziran 2014 değil MEB Teşkilat Kanunun yürürlüğe girdiği  tarih  olan 14/3/2014  tarihi  baz alınacaktır.

20- 4 Yıllık görev süresi dıolan idarecilerin tamamı yerlerine görevlendirme yapılana kadar görevlerine devam edecekler.

ajanskamu.com

Son Güncelleme: 10.06.2014 12:08
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
HAMDİ 2014-06-10 13:19:42

yöneticiliğe ara verip tekrar başlayanlarin hizmet süreleri nasil hesaplanacak

Avatar
ali 2014-06-10 14:06:18

2011 deki sınavda başarılı olanların ataması nasıl olacak. bunlara öncelik verilmeli. geçici madde 2 nasıl uygulanacak. açıklama bekliyoruz.

Avatar
Metin 2014-06-10 14:11:40

daha önce 8 idarecilik yaptım. 3 yıl ara verdim.3 yıldan beri idareciyim.bu durumda olanların hizmet süresi nasıl hesaplanacak ?

Avatar
yorulmuşlardır.... 2014-06-10 15:49:56

arkadaşlar açık herşey...aynı ünvanla 4 yıl idarecilik yaptıysan bitti... bırak o koltuğu yenileri gelsin...yorulmuşsunuzdur....

Avatar
YÖNETİCİ 2014-06-10 16:07:50

i̇steğe bağli atama olmayacak bundan sonra böyle i̇ş mi̇ olur?

Avatar
ilber 2014-06-16 20:25:21

geçici 2. madde nasıl uygulanır.akil arkadaşlar yorum yaparmısınız