banner374
06 Temmuz 2015 Pazartesi 11:31
Yönetici Atama Yönetmeliği Değişiyor

 MEB Mahkeme kararları sonrası oluşan karamsar tabloyu ortadan kaldırmak için Yeni Yönetici Atama Yönetmeliğini Hazırlıyor.

Milli Eğitim Bakanlığı Danıştay'ın kararı neticesinde Hukuk Müşavirliğinin de görüşleri doğrultusunda Yönetici atma ve yer değiştirme yönetmeliğini revize ediyor.

Bakanlık kaynaklarından edindiğimiz bilgilere göre Müdür yardımcıları ve müdür başyardımcılıklarına yapılan atamalar Danıştay kararıyla iptal eidlmişti. MEB hükmü uygulamak için yasa süre içerisinde acele ediyor. Okul müdürlerinin durumu ise daha karışık.

MEB okul müdürlerinin atamalarını objektif bir takım kriterlere bağlayacak. Müdür müdür yardımcısı ve Başyardımcı atamalarını tekrar duyuruya çıkararak ve belli şartları koyarak daha objektif bir hale getirecek.


banner182
Son Güncelleme: 06.07.2015 11:33
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
EĞİTMEN 1 yıl önce

eski yönetmeliğe açık bir hüküm koysun"ebs üyesi olmak" mülakatida kaldirsin zaten kivrilmayi bi̇lenler malumsene üye oluyor.di̇k duranlar en baştan başvuru yapmaz.meydan malumsenli̇lere kalir demeyeceği̇m rabbi̇m hi̇leleri̇ni̇ bi̇r bi̇r ayaklarina dolandiriyor nev-zatcimmm

Avatar
müdür atanacaksa 1 yıl önce

atama yapılacaksa ttk nın 80 sayılı kararına göre atama yapılmalıdır.

Avatar
inşaalah ozaman 1 yıl önce

oyumu tekrar akp verrimm hakımı yedilerr

Avatar
mevcut görevlendirilenlerin hakları korunmalı 1 yıl önce

göreve devam

Avatar
mehmet 1 yıl önce

yeni yönetmeliğin müdürlük atamasına yetişmesi ve atanmanın genel şartlarından alanı itibarı ile atnam şartını olmasını anlamının olmadığı kanısındayım
talim terbiye kurulunu 80 nolu genlegsi daha uygun çünkü yönetim görevi ağırlık müdürler 2 saat derse giriyor

Avatar
+4 ler 1 ay önce

Hak hukuk bilmeyenlere şunu diyorum.musalla taşında imam soruyor ya.ha ben helal etmiyorum.meb de bu işi icad eden bizi mağdur eden çözüm gücü varken cozmeyenlere hakkımızı helal etmiyoruz.4 yılını dolduran kaymakamı,valiyi,doktoru,milletvekili bakan hepsini alın o zaman.ne istersiniz basit bir okul mudur yardımcılığı makamından.ayiptir ayıp.