banner374
04 Nisan 2013 Perşembe 10:45
Yönetici Atama Yönetmeliği Değişiyor
 Milli Eğitim Bakanlığı eğitim kurumlarına yönetici atama konusu yaklaşık iki aydır gündemi meşgul ediyor. Çıktığı günden beri sert tepkilere maruz kalan eğitim çalışanları ve sendikaların tamamı tarafından eleştirilen yönetmelik değiştiriliyor.

Bakanlık bu tepkiler üzerine geri adım atmış ve değişlik çalışması başlatmıştı. Komisyon çalışmalarını sürdürüyor. Yaptığımız araştırmalarda bakanlık eğitimcilerin çekince koyduğu birçok konuda değişiklik yapacak. Yasal altyapısı sağlam olmayan müdür yardımcılığına mülakat kaldırılacak. Müdürlükte ise mülakat devam edecek. Mülakat yönteminde ise değişiklikler planlanıyor.

Ek2 değerlendirme formunda müdürlüğe puan verilmesi bekleniyor. Yüksek lisans ve doktora puanlarının arttırılması ise gündemde.

memurdan.net

banner182
Son Güncelleme: 04.04.2013 10:45
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
sabırani 4 yıl önce

ey site yöneticileri... mülakatın her kademede kalkması için mücadele edelim lütfen... haksızlıklara göz yummayacağınızı ümit ediyoruz.. mülakatın kalkması için gündem oluşturalım lütfen... "eğitim yöneticileri mülakat istemiyor" diye bir ana sayfa haberi yapınız lütfen....

Avatar
sabırani 4 yıl önce

35 bin yönetici adayı, 150 bin okul yöneticisi mülakat istemiyor! (şeklinde bir ana sayfa haberi yapınız lütfen)
değerli arkadaşlarım,

her kademede mülakatın kaldırılmasına çalışmalıyız. sanki müdürlükte mülakatı kabüllenmiş gibiyiz..birlik olursak mülakat kalkar..