banner374
12 Haziran 2014 Perşembe 09:32
Yönetici Atama Yönetmeliğine Dava Açıldı
 Millî Eğitim Bakanlığına Bağlı Eğitim Kurumları Yöneticilerinin Görevlendirilmelerine İlişkin Yönetmelik 10 Haziran 2014 Salı günü Resmi Gazetede yayınlanarak yürürlüğe girmiştir.
Bilindiği gibi okul yöneticiliği (müdür-baş müdür yardımcısı-müdür yardımcısı) 657 sayılı devlet memurları kanununda ikinci görev olarak tanımlanmaktadır. Bu güne kadar yandaşlar “İkinci görev sınavla mı olur? Görevlendirme ile olmalıdır”, demektedirler. Buna bağlı olarak yazılı sınavdan vaz geçilerek sözlü sınav yönetmelikle getirilmiştir.

Tüm objektif (nesnel) kriterlerden uzak, değerlendirilmesi tamamen kişisel inisiyatife bağlı bu sözlü sınav uygulamasının iptalini talep etmekteyiz. Her türlü öznel değerlendirmeye açık sözlü bir sınav yapmak objektifliğe ve eşitlik ilkesine aykırı olacaktır.

Diğer tüm idari işlemlerin yargısal denetiminde olduğu gibi sözlü sınavın da yetki, şekil, sebep, konu ve maksat yönlerinden yargısal denetiminin yapılabilmesi esas olması gerekirken ilgili yönetmelikte bu durumlar hiçe sayılmıştır.

TÖS (Türkiye Öğretmenler Sendikası) her zaman eşitlik ilkesinin savunucusu olmuştur; olmaya da devam edecektir. TÖS ikinci görev almak isteyen öğretmenlerin hakkaniyet ölçüsünde yarışmalarını her zaman destekleyecektir. Bu bağlamda TÖS “Millî Eğitim Bakanlığına Bağlı Eğitim Kurumları Yöneticilerinin Görevlendirilmelerine İlişkin Yönetmeliğin” iptali için 11 Haziran 2014 tarihinde Danıştay’a dava açmıştır.



banner182
Son Güncelleme: 12.06.2014 09:34
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
mücahid 2 yıl önce

geçmiş olsun...

Avatar
b 2 yıl önce

arkadaşlar ..davamızı destekliyoruz..sonuna kadar ,gerekirse dilekçeleri verelim

Avatar
söz yaşı 2 yıl önce

pardon ama dava açmak için erken değil mi? iş işten geçtikten sonra......

Avatar
işiniz bu zaten! 2 yıl önce

sendikalar yüzünden hep bu hale geldik. işleri güçleri dava açmak. var olan düzeni yıkmak. ortalığı karıştırmak.

Avatar
ahmet 2 yıl önce

mahkeme şube müdürlüğü atamalarını iptal etti,sonuç ne ..... yorum sizin

Avatar
TÖS=FÖS 2 yıl önce

zuhahahhaa ahlayan anladi

Avatar
öğretmen 2 yıl önce

sayın meb müsteşarı yönetici görevlendirmlerinin sınavla olacağını twitter hesabından söylemişti,o açıklamalar ne oldu...bence istedikleri kişilerin idereci olamayacağını düşündüler ve sınavı kaldırdılar..adelet adelet....

Avatar
helal olsun 2 yıl önce

sendikaya