banner374
29 Ağustos 2013 Perşembe 08:35
Yönetici Atamada Mülakatın Perde Arkası
 Mülakat yapılan illerimizde adaylara mevzuat soruları ve genel kültür soruları sorulmaktadır.Birçok ilimizde 4 mevzuat 2 Genel Kültür sorusu sorulmaktadır...
Mülakat komisyonu tarafından hazırlanan mevzuat ve genel kültür soruları bir torbaya atılarak adaylara çektirilmektedir. Soruları adaylar torbadan çekecek. Soruya cevap veren adaylara soruyu bilip bilmediği noktasında imza alınmaktadır. 

Bu soruların yanında yine adayın kılık kıyafet, diksiyon ve temsil yeteneğine komisyon puan verecektir. 

Mülakata girecek adaylarımıza tavsiyemiz , yönetici atama sınavında sorulan mevzuatlara göz atmalarıdır. Birde son dönemin güncel olayları ve yine mülakata gireceği ille ilgili genel kültür içeren sorulara çalışmalarıdır.

Mülakata girecek adaylarımıza tavsiyemiz , mülakatta cevapladıkları sorunun cevabının doğru olup olmadığını komisyona sorarak sorunun üstüne "doğru cevapladığını" imza altına almalıdır. 

Her sorunun ayrı puanı olduğu için komisyon burada sadece kılık kıyafet, diksiyon ve temsil yeteneğinde takdir hakkı kullanabilecektir. Bu takdir hakkı da hem mülakata içinde çok az bir puan değeri bulunuyor hemde atamaya etki konusunda ancak 1-2 puan etkisi bulunuyor...

Mülakata girecek tüm adaylara başarılar dileriz...
banner182
Son Güncelleme: 29.08.2013 08:41
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol