banner396
12 Kasım 2012 Pazartesi 23:07
Yönetici Atamaları Bir An Önce Yapılmalıdır
 Milli Eğitim Bakanımız Ömer DİNÇER yapmak istediği ve bunu genelgelerle belirttiği gibi işi vekillikle değil,işin ehli kişilerle yürütmek istediğini her zaman dile getiriyor.Ancak bunlar çoğu zaman sözler de ve yazılan emirlerde kalıyor.


Bir çok İl Milli Eğitim Müdürlüğü genelgelere rağmen hala görevlendirmelere ve vekaletlere devam ediyor.Okul müdürleri, müdür yardımcıları,şube müdürleri vekaleten görevlendiriliyor.Bu elbette ki Milli Eğitim Müdürlerinin işine geliyor.Çünkü vekaleten görev yapıldığı için, görevine son verme yetkisi bakanlıkta değil il veya ilçede oluyor.
İşte bu yüzden binlerce sınav puanı olan yönetici adayı görev beklemektedir.Ancak bu kadar bekleyen yönetici adayı varken sizin yaptığınız görevlendirmeler, vekaletler asla destek görmeyecektir.

Yönetici Atama Yer Değiştirme Yönetmeliği ;
MADDE 23 ? (Değişik : 09.08.2011/28020 RG) (1) Bu Yönetmeliğin;
a) 18 inci, 19 uncu ve 20 nci maddeleri kapsamında seçme sınavı sonucuna göre müdürlük, müdür başyardımcılığı ve müdür yardımcılığına yapılacak atamalar ilgili yılın ocak-şubat aylarında yapılır. Bu bent kapsamında yapılacak atamalar Valiliklerce gerekli görüldüğü hallerde kadro imkânları ve ihtiyaç çerçevesinde ocak ve şubat ayları dışında da, gerçekleştirilir.?

Yönetici atama maddesi gereği valilikler ihtiyaç olduğu zaman atama yapma yetkisine sahiptir.Özellikle şubat ayının beklenmesine gerek yoktur.Bir çok mahkeme kararı işin ehli tarafından yapılması gerektiğini belirtiyor, Bakanımızın sözleri de bunu doğrulamaktadır.


Buradan Milli Eğitim Bakanlığına çağrıda bulunuyoruz, hiç bir iş vekaleten veya görevlendirme ile sağlıklı olarak yönetilemez veya yapılamaz..4+4+4 eğitim sistemi ile bütün illerimizde sayısı yüzleri bulan yönetici açığı oluşmuştur.


Milli Eğitim Bakanlığı olarak yeni bir genelge ile bekleyen yönetici adaylarını göreve atamak,sizin elinizdedir.Sizden genelge veya emir gelmediği sürece İl Milli Eğitim Müdürlükleri yönetici atama yapacak gibi durmuyor.
Yönetici atamada ;

Bartın, Siirt ve Kastamonu illeri örnek alınmalı ve ihtiyaç hasıl olduğunda diğer iller de biran evvel sınava dayalı yönetici atama duyurusunu yapmalı ve atamaları gerçekleştirmelidir

Milli Eğitim Bakanlığını sınav puanı ile yöneticiliği hak etmiş kişilere görev vermeye çağırıyoruz.
Rafet URAL


Anadolu Eğitim Sendikası Temsilcisi

Son Güncelleme: 12.11.2012 23:07
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
ferhat atak 2012-11-13 10:43:59

çok doğru tespitler.bır an once sınava dayalı yönetıcı ataması yapılmalı...

Avatar
Nil Aydın @ferhat atak 2012-11-30 00:31:29

tebrik ederim...görevlendirmelere son...sınavı kazanıp bu işi hakeden kişiler idareci olmalı...sınavlı atamaya destek...

Avatar
Nil Aydın 2012-11-30 00:32:50

tebrik ederim...görevlendirmelere son...sınavı kazanıp bu işi hakeden kişiler idareci olmalı...sınavlı atamaya destek...

Avatar
nbilimli 2012-12-07 10:04:11

sınavlı yönetici atamalarına destek. istanbul mem biran önce duyuruya çıkmanızı bekliyoruz.

Avatar
öğretmen kemal 2013-01-11 16:06:03

atamalar durdu ,torpil yine hortlayacak

Avatar
gazi 2013-01-11 16:07:54

mülakat gelirse artık torpil için sıraya gireriz