banner406
banner396
03 Kasım 2014 Pazartesi 16:38
Yönetici Değerlendirmesine Yürütmeyi Durdurma Kararı Çıktı.
Türk Eğitim Sen tarafından konu ile ilgili internet sitesinde yapılan o açıklama..

 Bilindiği üzere; Müdürlükte dört yıllık görev süresini dolduranlar, Millî Eğitim Bakanlığına Bağlı Eğitim Kurumları Yöneticilerinin Görevlendirilmelerine İlişkin Yönetmeliğin ekinde yer alan “Görev Süreleri Uzatılacak Eğitim Kurumu Müdürleri Değerlendirme Formu” üzerinden değerlendirilmiştir. Ancak değerlendirmeler hukuk ve hakkaniyet anlayışı ile bağdaşmayan bir anlayışla yapılmış olup; Milli Eğitim Bakanlığında büyük bir kıyım yaşanmasına; tecrübeli, liyakat sahibi, çalışkan, yolsuzluğa ve haksızlığa bulaşmamış okul müdürlerinin görevinin son bulmasına neden olmuştur. Türk Eğitim Sen tarafından, bu haksızlığa sessiz kalınmamış ve ülke genelinde mağdurların hakkının savunulması için her türlü hukuki girişimde bulunulmuştur.

Bu suretle, Kayseri’de bulunan üyelerimiz  tarafından açılan davalarda Kayseri 2. İdare Mahkemesi, Yürütmeyi Durdurma Kararı vermiştir. İlgili YD kararında; “Mahkememizce istenilen davacının müdürlük görevinde başarısızlığına veya yetersizliğine ilişkin bilgi vebelgeler sunulamamasına karşılık, dava konusu değerlendirme formunda, davacının başarısızlığına ve yetersizliğine ilişkin değerlendirmeler yapıldığı anlaşıldığından, dava konusu değerlendirme işleminin nesnel, somut ölçme ve değerlendirme kriterlerine dayanmadığı ve bu haliyle objektiflikten uzak, soyut ve dayanaksız olması nedeniyle hukuka aykırı olduğu sonucuna varılmıştır.” gerekçesine yer vermiştir.

Görüleceği üzere,  Sendikamızın iddiaları hukuken de sübut bulmuştur. Türk Eğitim Sen olarak, hem sendikal anlamda hem hukuki anlamda haksızlıklara ve hukuksuzluklara karşı mücadelemiz kararlılıkla devam etmektedir ve devam edecektir.

 

İlgili yürütmeyi durdurma kararı için tıklayınız (1)

İlgili yürütmeyi durdurma kararı için tıklayınız (2)


Son Güncelleme: 03.11.2014 16:47
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
helal olsun 2014-11-03 17:06:51

ben eğitim senliyim, ama tese helal olsun sendikacılık dersi veriyorlar

Avatar
simdi 2014-11-03 17:24:10

bundan sonraki süreç ne olacak. yd sonraki göreve iade olacak mi? bu hak yiyiciler umarum mahkemesi kubradan önce türk adaletinde hesap verirler.

Avatar
öğretmen 2014-11-03 18:49:20

eğitim birsen üyesi olduğumdan utanç duyuyorum.bu torpilli atamalar yüzünden.eleştirenlere verecek cevap bulamıyorum adamlar haklı.şerefli yargı üyelerimizi kutluyorum.

Avatar
mete 2014-11-04 14:16:39

eğitimciler arasına nifak tohumları ektiniz, insanları ayrıştırdınız. kimsenin kimseye güveni saygısı kalmadı, eğitim yöneticilerinde heves istek bırakmadınız. daha bir de müdür yardımcılarına el atıp okullarda fitne yaratıyor, öğretmenler arasında yeni kin ve düşmanlıklar çıkarıyorsunuz. bu eğitime ve çocuklara da olumsuz yansıyacak.

Avatar
onur 2014-11-05 09:13:27

ne bu kadar tiyatro, oyun, fitne, ayrıştırma. insanların haysiyetiyle oynamaya gerek var mıydı? mertçe ben partilimi sendikalımı atayacağım, ben sizin çalışmanıza liyakatınıza bakmayacağım deselerdi.

Avatar
yorumu yok 2015-01-21 01:08:27

müdürlüğü kaybettik ama dik duruşumuz devamediyor.eminim ki yeni
idareciler mutlu değil tabi birazcık allah korkusu vicdani olanlar makamlar gelir
geçer kalıcı olan model insan olmaktır

Avatar
sonuç 2014-11-03 17:15:49

eee..sonuç ne

Avatar
Mustafa Aslan 2014-11-03 20:56:05

teşekkürler türk eğitim sen şi̇mdi̇ ne olacak