banner374
30 Mart 2016 Çarşamba 18:38
Yönetici Görevlendirme Kılavuzundaki Hatalar Düzeltilmelidir
Yürürlükte bulunan Millî Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurumları Yöneticilerinin Görevlendirilmelerine Dair Yönetmelik ile çelişen maddeler olduğu gibi Eğitim Kurumları Müdür Başyardımcılığı ve Müdür Yardımcılığı Yazılı Sınav Başvuru Kılavuzunda bulunmamasına rağmen sonradan icat edilen hukuksuz uygulamaların Yönetici Görevlendirme Kılavuzundan çıkartılması gerekmektedir.
 
Özellikle mahkeme kararlarına rağmen, önce kaldırılan ancak ilgili yönetmeliğe sonradan eklenen müdürün mutlak yetkisiyle, herhangi bir kriter olmadan müdür yardımcısı inhası, uygulanamadan yargıdan dönecek bir konudur ki bu yönteme hiç başvurulmamalıdır.
 
Millî Eğitim Bakanlığına Bağlı Eğitim Kurumlarına Yönetici Görevlendirme Kılavuzu hakkındaki görüşlerimiz ve çözüm önerilerimizi içeren yazımızı gerekli düzenlemelerin yapılması için Milli Eğitim Bakanlığına gönderdik.

AKTİF EĞİTİM-SEN
banner182
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
veli 9 ay önce

- OKUL ÇATISINDA TACiZ

Osmaniye'nin Sumbas ilçesinde Binali Yıldırım Yatılı Bölge Okulu'ndaki bir erkek öğrencinin yurtta kalan bir kız öğrenciye okulun içinde cinsel tacizde bulunduğu ileri sürüldü. Söz konusu bu iddia Sumbas ilçesindeki yerel medyada yer aldı.

Yerel medya kaynaklarının haberine göre okulda yatılı kalan bir grup öğrenci, müdür yardımcısının odasında bulunan çatı katının anahtarını çaldı. Okul müdür yardımcısının odasından alınan çatı katının anahtarı Kadirli' de bir anahtarcıda öğrenciler tarafından çoğaltıldı