07.11.2015, 17:20 1219

BİR İMZA ÇOK ŞEYİ DEĞİŞTİRİR!!

 BİR İMZA ÇOK ŞEYİ DEĞİŞTİRİR!!
 
Duyarlı bir vatandaşın 59 demir yolu bekçisinden  biri olan ve 20 yıl gibi bir süre tatile gitmediğini öğrendiği İbrahim Çivici isimli işçi için Change.org sitesinde bir imza kampanyası başlattı.İbrahim Çivici'nin tatile isteğine sosyal medyada duyarsız kalmadı ve birçok haber sitesi sosyal medya kullanıcılarına tatil isteğini duyurdu. Bu duruma  80 bini aşkın kişi duyarsız kalmadı ve imza verdi. Haberden habere kanaldan kanala  siteden siteye yayılan bu habere Fatih Belediye Başkan Mustafa Demir, 20 yıldır tatil yapamayan İbrahim Çivici ve ailesini kendi seçeceği veya görmeyi arzu ettiği bir tatil beldesinde, tatile gönderme sözü verdi.
 
İbrahim Çivici, Aydın’ın Nazilli İlçesi’nde yaşıyor. 20 yıllık TCDD çalışanı. Onun işi yol bekçiliği… Her gün yaz kış demeden, 15 kilometrelik yolu yürüyüp, rayların güvenliğini sağlıyor.
 
Yazın kavurucu sıcakta, kışın dondurucu soğukta usanmadan görevini yapan İbrahim Çivici’nin en büyük motivasyonu, yanından geçen trenlerin makinistlerinin kendisine selam vermesi ve el sallaması
 
Demek ki insanlar birlik olunca ve iyi şeyler yapmak istediğinde sesine ses veren birileri çıkıyor. Tabi buradaki en önemli olay bu işte samimi olmak ve gerçekten istemek. Siz iyilik ve güzellik için yola çıkın yeter ki. Birileri bir yerlerden sesinizi duyacaktır.
 
Bu haberi okuyunca aklıma Teknoloji ve Tasarım Öğretmenleri geldi. Alan değişikliği nedeni ile binlerce sınıf öğretmenin Teknoloji ve Tasarım öğretmenliğine geçiş yapması ve  6-7 ve 8 sınıflarda okutulan dersin 6 sınıflardan kaldırılarak  Teknoloji ve Tasarım öğretmeninin norm fazlası olması ders öğretmenlerinin moral ve motivasyonlarını olumsuz şekilde etkilemiştir.
Moral ve Motivasyonu eksik bir öğretmen dersin amaçları arasında olan merak eden, soru sormaktan çekinmeyen, gözlem ve araştırma yapmaya hevesli,öz güvenini, hayal gücü  ve estetik duyguları gelişmiş, sorunlara çözüm üreten, yenilikçi,   projeler üreten bir nesil nasıl yetiştire bilir değil mi?
 
Öğretmen arkadaşlarımızda hemen kolları sıvayıp birde Change.org deneyelim diye imza kampanyası düzenlemiş
Bizede bunu duyurmak düşer.
İnşallah sesinizi duyan birileri çıkar  ve karşılaştığınız sorunlar  biran önce çözülür.
 
İmza Kampanyasına katılmak için
 
https://www.change.org/p/teknoloji-ve-tasar%C4%B1m-dersi-ortaokullarda-t%C3%BCm-s%C4%B1n%C4%B1flarda-okutulsun-meb-basin?recruiter=421219518&utm_source=share_petition&utm_medium=copylink
 
 
Yorumlar (5)
TvT 5 yıl önce
Hadi Hayırlısı bakalım
TvT 5 yıl önce
Hadi Hayırlısı bakalım
Asure 5 yıl önce
Sadece ortaokulda degil birinci sınıftan itibaren fikir uretme dersi olmali.
umut 5 yıl önce
Umut fakirin ekmeği
öğretmen 5 yıl önce
bir imza ile gerçekten çok şey değişiyor. mühim olan o imzanın arkasında dura bilmek

Gelişmelerden Haberdar Olun

@