Aşamalı ve Seyreltilmiş Eğitim ile Hibrit Eğitim Süreçlerinin Değerlendirme Raporu

Aşamalı ve Seyreltilmiş Eğitim ile Hibrit Eğitim Süreçlerinin Değerlendirme Raporu

Aşamalı ve seyreltilmiş eğitim ile hibrit eğitim süreçlerinin değerlendirme raporu (16 Kasım Pazartesi Öğretmen Mesleki Çalışma Raporu Örneği)

Öğretmenlerin 16 Kasım Pazartesi günü için mesleki çalışma konusu ''Aşamalı ve Seyreltilmiş Eğitim ile Hibrit Eğitim Süreçleri''ydi.

MEB Öğretmen Facebook grubumuzda, bu konu ile ilgili hazırlanan mesleki çalışma raporu üyelerimiz tarafından paylaşılmıştı.

Mebpersonel.com olarak ''Aşamalı ve Seyreltilmiş Eğitim ile Hibrit Eğitim Süreçlerinin Değerlendirme Raporu'' örneğini siz takipçilerimizle paylaşıyoruz:

WORD BELGESİ OLARAK İNDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ.docx

2. ÖRNEK: Aşamalı Ve Seyretilmiş Hibrit Eğitim MODELİ RAPORU.docx

MEHMETÇİK ANADOLU LİSESİ

2020-2021 EĞİTİM ÇĞRETİM YILI AŞAMALI VE SEYRELTİLMİŞ EĞİTİM İLE HİBTRİT EĞİTİM SÜRECİ COĞRAFYA ZÜMRESİ DEĞERLENDİRME RAPORU

27 Ağustos 2020 yılında uzaktan eğitim ile başlamış bulunan eğitim-öğretim yılı aşamalı olarak seyreltilmiş ve hibrit modele geçiş sağlamıştır. Sürecin seyri biz öğretmenlerin planlamaları hedef amaç ve kazanımlar çerçevesinde hızlı bir şekilde değişe uyum sağlamaya yönlendirmiştir.

Evde geçirilen sürenin uzaması ve sağlık kaygılarının artması, öğrencilerimizin psikolojisini maalesef etkilemektedir. Öğrencilerimizin değişen koşullara değişen eğitim modellerine uyumu yeterli olamamaktadır.Derslere katılımın sayısal olarak az olması, derse katılan öğrencilerin de derslerde pasif kalmayı tercih etmesi sürecin ilerleyişinden kaynaklanmaktadır.

Seyreltilmiş sınıf modeli yüzyüze eğitimin kalitesini arttırmış, ancak uzaktan derse katılım istenen düzeyde sağlanmamıştır. Malesef derse aktif katılamayan öğrenciler ders konularından gerekli kazanımları alamamıştır.

Ders saatinin 30dk çekilmiş olması da dersimiz açısından yetersizdir. Zaten haftada 2 saat ile müfredatı yetiştirmek zorken, sürenin düşürülmesi bizi zorlamaktadır. Öğrencilerin psikolojisi ve ders işlenişinin süre olarak yetmemesi konuların ve kazanımların verilmesinde daha sade anlatımı zorunlu hale getirmektedir.

Zümre olarak EBA’yı ve Akademik EBA sistemini aktif olarak kullanmaya çalışıyoruz. Eba ve Ebayla bağlantılı tüm platformlar sürecin planlanmasına inanılmaz faydalı olmuştur. Ancak branş olarak içerik üretiminin bizlere yetersiz geldiğini belirtmek isteriz.Bu kapsamda WEB2 araçlarınının kullanımı eğitimini talep ediyoruz.Bu araçlarla hazırlanmış çalışmaların uzaktan katılım oranını da arttıracağını düşünüyoruz.

Salgın sürecinin en kısa zamanda bitmesini arzu ediyor,okulmuzda öğrencilerimizle hayatı yaşayarak öğrenmek ve öğretmeyi diliyoruz.

MERYEM CEYLAN               AHMET KASAP                      CAFER KARAASLAN

Zümre bşk.                                   Coğ.öğrt.                                  Coğ. öğrt

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.