banner476

EBA Canlı Ders bağlantısı hatası çözümü ? Ne yapmalıyım ?

EBA Canlı Ders Bağlantısı hatası çözümü ? Ne yapmalıyım ?

EBA Giriş 09.05.2020, 19:13
EBA Canlı Ders bağlantısı hatası çözümü ? Ne yapmalıyım ?

EBA canlı ders bağlantı hatası için MEB  tarafından açıklama geldi. Koranavirüs salgını nedeniyle okullara verilen sonrası MEB tarafından eğitimler EBA üzerinden devam ediyor. EBA TV , EBA Platformu ve en son EBA Canlı Ders uygulaması ile her geçen gün uzaktan eğitim daha iyi yerlere geliyor.

EBA Canlı ders esnasında bağlatı hatası alanlar için MEB tarafından  açıklanan çözüö aşağıdaki şekilde oldu;

“Canlı Derse Katıl”a tıkladığımda bağlantı hatası alıyorum. Ne yapmalıyım?

 • Windows 7 kullanıyorsanız, Windows Update'ten işletim sisteminizin son güncelleştirmelerini denetlemeli ve hepsini yüklediğinizden emin olmalısınız. Güncelleştirmeler sırasında sorun yaşarsanız, Microsoft'un kolay düzeltme çözümleri sunan programını bilgisayarınıza yükleyip tekrar deneyebilirsiniz.
  İndir → http://download.microsoft.com/download/0/6/5/0658B1A7-6D2E-474F-BC2C-D69E5B9E9A68/MicrosoftEasyFix51044.msi

 • Antivirüs programı kullanıyorsanız, izinlerini kontrol etmelisiniz. Bazı antivirüs programları, “EBA Canlı Ders”in internet erişimini kısıtlıyor olabilir.

 • Windows güvenlik duvarını kapatmalısınız. Güvenlik duvarı, “EBA Canlı Ders”in internet erişimini kısıtlıyor olabilir. Güvenlik duvarını kapattığınız hâlde sorun yaşamaya devam ediyorsanız, aşağıdaki adımları uygulamalısınız.

  1. “Windows + R” kısayol kombinasyonuyla açabileceğiniz “Çalıştır” ekranına, “inetcpl.cpl” yazınız ve “Tamam” düğmesine tıklayınız.

  2. Açılan penceredeki “Gelişmiş” sekmesine tıklayınız ve listedeki “TLS 1.0 Kullan”, “TLS 1.1 Kullan” ve “TLS 1.2 Kullan” kutucuklarını işaretleyiniz.

  3. Tamam düğmesine tıklayıp tekrar deneyiniz.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@