EBA Eğitim Bilişim Ağı Tüm Dünyaya Örnek Oldu!

Eğitim Bilişim Ağı (EBA) Sistemi tüm dünya ülkelerine örnek oldu! İşte haberin detayları…

EBA Giriş 10.05.2020, 01:19
EBA Eğitim Bilişim Ağı Tüm Dünyaya Örnek Oldu!

Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürü Adnan Boyacı “Diğer ülkeler Türk milli eğitim sisteminin deneyimlerini bize sorar hale geldi. Türkiye’nin bu süreçte geliştirdiği müdahale stratejileri, tüm dünyaya örnek oldu” dedi.

Dünya Ülkeleri Türk Eğitim Sisteminin Deneyimlerini Sorar Hale Geldi!

Milli Eğitim Bakanlığı ÖYGM Müdürü Adnan Boyacı, Kırklareli Milli Eğitim Müdürlüğünce telekonferans yolu ile gerçekleştirilen pandemi eğitim zirvesi konferansına katıldı. Katıldığı konferansta yaptığı açıklamada, Korona virüs (covid-19) salgını döneminde Milli Eğitim Bakanlığının eğitim alanında çok önemli adımlar attığını ifade etti. Bu dönemde Türkiye’nin oldukça büyük mücadeleler verdiğini açıklayan Boyacı, 18 milyon öğrenciye ve 1 milyona yakın öğretmene sahip Türk eğitim sisteminin yaşanan son gelişmelere çok hızlı bir tepki verdiğini ifade etti. 

EBA Sisteminin Benzeri Avrupa’da Yok!

Başta İspanya olmak üzere tüm Avrupa genelinde EBA benzeri uygulamalar yapıldığını ifade eden Boyacı, Avrupa ülkelerinin Türkiye’deki gibi ciddi girişimlerde bulunamadığını açıkladı. Diğer ülkelerin Türk milli eğitim sisteminin deneyimlerini sorduğunu ifade eden Boyacı, Türkiye’nin bu süreç içerisinde geliştirdiği sistemin tüm dünyaya örnek olduğunu belirtti. Mevcut eğitim sisteminde belirli sıkıntıların olduğu ifade eden Boyacı, bunların daha iyi yapılabileceğine inandığını ifade ederken, Milli Eğitim Bakanlığının diğer bakanlıklarla iletişim halinde olduğunu ve yeni modeller geliştirdiğini açıkladı.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@