EBA giriş EBA’ya  öğrenci nasıl giriş yapar  EBA şifre alma…

EBA giriş EBA’ya öğrenci nasıl giriş yapar EBA şifre alma…

EBA girişi ile öğrenciler EBA TV’den canlı ders takibi yapabiliyor ve ders programlarını öğrenebilmektedir. EBA hesabı giriş şifresi nereden ve nasıl alınır? EBA öğrenci giriş ekranı nereden açılır? İşte tüm detaylar özel haberimizde…

EBA’ya nasıl giriş yapılır EBA giriş … EBA şifre alma…

Korona virüs salgını ile başlayan uzaktan eğitim sürecinde öğrenciler EBA (Eğitim Bilişim Ağı) kullanacak. EBA giriş yöntemi nedir? EBA’ya nasıl girilir?

Korona virüs salgını nedeniyle okullar tatil edildi ve eğitim 23 Mart tarihi itibari ile uzaktan eğitim yöntemi ile devam etmeye başladı.

EBA Giriş

EBA sistemine öğrenciler T.C. kimlik numaraları ve oluşturdukları giriş şifresi ile, veliler ise e-devlet giriş bilgileri ve öğretmenler ise MEBBİS üzerinden ve aynı zamanda e-devlet hesapları ile de giriş yapabilmektedir.

Peki EBA öğrenci girişi nasıl yapılır? İşte cevabı...

EBA girişi yapmak için öncelikle www.eba.gov.tr adresine giriş yapılır. 

Daha sonra açılan sayfada sağ tarafta yer alan ''EBA'ya Devam Et'' yazısı tıklanır.

Açılan ekranda istenen TC ve Güvenlik Kodu bilgileri girilir. EBA'ya devam et yazısı tıklanır.

Ve son olarak karşınıza gelen ekranda TC ve şifre bölümü doldurularak EBA giriş yapılır.

Fakat EBA'ya giriş yapabilmeniz için size ayrılan saatlerde giriş yapmayı denemeniz gerekir.

EBA Öğrenci Girişi Yapmak İçin TIKLAYINIZ

EBA 2020 

Millî Eğitim Bakanlığı tarafından 2015 yılında Fatih Projesi kapsamında geliştirilen EBA sistemi online eğitim platformu olarak kullanılmaktadır. Eğitim Bilişim Ağı (EBA) öğrencilerin uzaktan eğitim aldığı bir eğitim platformudur. EBA öğretmenlerin, öğrencilerin ve velilerin kullandığı bir sistem olup sanal ortamda dijital bir okul ortamı oluşturulması hedeflenmiştir. EBA sistemi yaklaşık 5 yıldır faal olup son günlerde yaşanan Korona virüs salgını ile birlikte daha etkin kullanılmaya başlanmış ve herkes tarafından memnuniyetle karşılanmıştır.

EBA Nedir?

EBA Nedir?Eğitim Bilişim Ağı adından da anlaşılacağı üzere bir eğitim platformudur. Millî Eğitim Bakanlığı tarafından geliştirilen bu platformda öğrenciler video dersler, faydalı eğitim içerikleri ve daha birçok eğitim materyali ile uzaktan eğitim almaktadır. Yalnızca öğrenciler tarafından değil, öğretmenler ve veliler tarafından da aktif olarak kullanılabilmektedir. Öğretmenler öğrencilerine derslerinde rehberlik ederken veliler ise çocuklarının ne tür eğitimler aldığını bu sistem üzerinden kolaylıkla takip edebilmektedir.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.