EBA Mini Deneme Giriş (Online YKS Deneme)

2020 EBA Mini Deneme Giriş (Online YKS Deneme)

EBA Giriş 30.05.2020, 18:33 30.05.2020, 19:10
EBA Mini Deneme Giriş  (Online YKS Deneme)

Korona virüs tedbirleri sebebiyle bu dönem eğitimlerini uzaktan eğitim olarak bitiren ve bu sene YKS sınavına girecek olan öğrencilere Milli eğitim bakanlığı tarafından sunulan desteklerine bir yenisi olan EBA Mini Deneme sınavı bugün yapılacak.

EBA Mini deneme sınavı Yks Türkiye geneli online deneme sınavına nasıl katılırım ?

KISA YOLDAN YKS SINAVINA  GİRİŞ İÇİN  TIKLAYINIZ  

Uzaktan online olarak yapılacak olan Yks Türkiye geneli online deneme sınavına öğrencilerin katılabilmesi için önceden kayıt olması gerekmektedir.

EBA Mini Yks Türkiye geneli online deneme sınavına nereden kayıt olabilirim ?

Bu sene ilk kez yapılacak olan Yks Türkiye geneli online deneme sınavlarına kayıt olmak için https://ogm.meb.gov.tr/www/cozumlu-cevrimici-mini-deneme-sinavlari-basliyor/icerik/954 adresini kullanmanız gerekmektedir.

Başvuru yapmışsanız giriş ekranı başlama saatine 15dk kala açılacaktır.

eba mini deneme

Yks Türkiye geneli online deneme sınavı ne zaman başlayacak?

MEB tarafından iki oturum olarak uzaktan düzenlenecek olan Yks Türkiye geneli online deneme sınavı 30 mayıs tarihinde ilk oturum saat:19.00'da ikinci oturum ise saat:21.00'de başlayacak

Yks Türkiye geneli online deneme sınavı kaç sorudan oluşuyor ?

İlk oturumu YKS kapsamındaki tüm dersleri kapsayacak şekilde olacak, saat 19.00'da başlayacak, 70 Dakika sürecek. Birinci oturumda öğrencilere matematik 15 soru, Türk Dili ve Edebiyatı 15 soru, fizik 5 soru, kimya 5 soru, biyoloji 5 soru, tarih 5 soru, coğrafya 5 soru, felsefe 5 soru toplam 60 soru yöneltilecek. 2 . Oturum İngilizce'den olacak saat 21.00'de yapılacak, 30 Dakika sürecek, 20 soru yer alacak.

Yks Türkiye geneli online deneme sınavı başladıktan sonra sınava giriş yapabilir miyim ?

Yks Türkiye geneli online deneme sınavı başladıktan sonra, sisteme giriş yapmak isteyen öğrencilere izin verilmeyecektir.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@