EBA öğrenci giriş 2020 EBA şifre alma işlemi! EBA girişi resimli anlatım

EBA öğrenci giriş 2020 EBA şifre alma işlemi! EBA girişi resimli anlatım

Milyonlarca öğrenci EBA öğrenci girişi ile birlikte derslerine uzaktan eğitim yolu ile devam ediyor. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından geliştirilen EBA TV, eba.gov.tr adresinden erişilebilmektedir. EBA girişi ile öğrenciler EBA TV’den canlı ders takibi yapabiliyor ve ders programlarını öğrenebilmektedir. EBA hesabı giriş şifresi nereden ve nasıl alınır? EBA öğrenci giriş ekranı nereden açılır? İşte tüm detaylar özel haberimizde…

Salgın nedeniyle okullarda aksayan eğitim EBA TV ile uzaktan eğitim ile devam ediyor. Her öğrenci sistemli olarak kendi sınıf derslerini TRT EBA TV ekranlarından ve eba.gov.tr adresinden takip edebiliyor. Bu dersleri takip edebilmek için EBA yeni şifre nasıl alınır? EBA öğrenci girişi ve tüm detaylar!

2020 EBA Öğrenci Giriş Ekranı

EBA öğrenci giriş ekranı direk linki www.giris.eba.gov.tr/EBA_GIRIS/giris.jsp adresidir. Bu adres üzerinden EBA öğrenci giriş ekranına ulaşabilir ve Mebbis, E-okul, E-devlet, Öğrenci, Açık Öğretim Bilgileri ve EBAKOD ile EBA sistemine giriş yapabilirsiniz.  

2020 EBA Şifre Alma Ekranı

Tarayıcınızda EBA Giriş Ekranını açın,

Ekranda bulunan Öğrenci – EBA adımlarını takip edin,

T.C Kimlik numaranızı girin,

Doğrulama yöntemlerinden bir tanesini seçin,

Eğer e-postayı seçtiyseniz sistemde kayıtlı olan e-posta adresinizi girin ve “Gönder” kısmına tıklayın. (Eğer sistemli kayıtlı e-posta adresiniz bulunmuyorsa öğrenciler öğretmenlerinden veya ebeveynlerinden tek kullanımlık şifre edinerek yeni şifre oluşturabilir.)

Daha sonra e-postanıza gelen doğrulama kodunu onay ekranına girdikten sonra “Gönder” kısmına tıklayın,

Yeni şifre belirleyin ve ardından “Kaydet” kısmına tıklayarak işleminizi tamamlayın.

Eğer cep telefonu seçeneğini seçtiyseniz sistemde kayıtlı olan telefon numaranızı girin ve ardından göndere tıklayın. (Telefon numaran eğer sistemde kayıtlı değilse velinden veya öğretmeninden tek kullanımlık bir şifre edin ve yeni şifre oluştur)

Ardından cep telefonunuza gelen doğrulama kodunu onay ekranına giriniz ve “Göndere” tıklayın,

Yeni bir şifrenizi belirleyip ardından “Kaydet” kısmına tıklayın.

EBA Şifre Alma Ekranı Linki İçin Tıklayın

EBA öğrenci giriş 2020 EBA şifre alma işlemi! EBA girişi resimli anlatım

Yaz Tatilinde Okullar Açılacak Mı?

MEB Temel Kanunu’nda yapılan son değişikliklere göre öğretmenlerin izin ve tarihleri ile ilgili maddelerde değişikliğe gidildi. Yapılan değişikliklere göre artık öğretmenler yaz tatili boyunca aralıksız olarak 2 ay süre ile izinli olacak. Bu değişiklikle birlikte artık öğretmenler bu 2 aylık izin süreleri dışındaki kalan tatil zamanlarında yönetmelikle belirlenecek ve meslekle ilgili olan çalışmalara katılmak zorunda olacaklar.

Özellikler Rehberlik öğretmenleri öğrenci tanılama, tercih danışmanlığı, ders ve alan seçimi gibi süreçlerde görev alacak. İhtiyaç olması halinde tatil ve izin günlerinde dahi görevlendirilebilecekler. Bu değişikliklerle birlikte rehberlik öğretmenlerinin izinleri bir ay süreden az olamayacak.

Ülke genelinde ve belirli bölgelerde normal hayatı olumsuz etkileyen doğal afet, salgın hastalık ve anormal hava koşulları vb. sebeplerle eğitim faaliyetlerinin 14 günden fazla süre ile uygulanamaması halinde yaz tatili döneminde yapılacak öğretim faaliyetleri sebebi ile MEB tarafından öğretmenlerin izin ve tatilleri kısaltılabilecek. Bu gelişme ile öğretmenlerini resmi izinleri bir aydan az olamayacak.

Okullar Ne Zaman Açılacak? Milli Eğitim Bakanlığı Son Dakika!

Okullar ne zaman açılacak? Milyonlarca öğrenci ve velileri okulların ne zaman açılacağını merak ediyor! Okulların ne zaman açılacağı ile ilgili sorulara Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk katıldığı bir TV programında, “Normalleşme süreci beklenildiği gibi devam etmesi halinde okullar 1 Haziran tarihinden açabiliriz” dedi.

2020 YKS ve LGS Sınav Tarihleri Değişti!

 Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bakanları ile yaptığı kabine toplantısı sonrası yaptığı resmi açıklamada sınav tarihlerini açıkladı. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayımlanan normal sınav takvimine göre 7 Haziran 2020 tarihinde yapılması beklenen LGS sınavı 20 Haziran tarihine ertelendi. YKS sınavı ise 27 – 28 Haziran tarihine ertelendi. Askeri Liselere Geçiş Sınavı ise 14 Haziran 2020 tarihinde yapılacak.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.