banner476

Koronavirüs Olan veya Karantinaya Alınan Öğretmenin Ek Dersi Kesilir Mi?

Öğretmenlerin Mesleki Çalışmaları Devam Ederken Birçok Okuldan da Koronavirüs Pozitif ve Karantina Haberleri Gelmektedir. Peki Koronavirüs Olan veya Karantinaya Alınan Öğretmenin Ek Dersi Kesilir Mi?

EBA Giriş 27.08.2020, 21:55 27.08.2020, 21:58
Koronavirüs Olan veya Karantinaya Alınan Öğretmenin Ek Dersi Kesilir Mi?

Öğretmenlerin mesleki çalışmaları başladı. Mesleki çalışmaların başlamasıyla beraber birçok okuldan Covid-19 testi pozitif çıkan öğretmen haberleri de gelmeye başladı. Bununla beraber okulunda pozitif vaka tespit edilen öğretmenler de evlerinde karantinaya alınıyor. Dolayısıyla kendisi koronavirüs olan veya okulunda koronavirüs tespit edilen öğretmenler mesleki çalışmalara devam edemiyorlar.

Peki Koronavirüs Olan veya Karantinaya Alınan Öğretmenin Ek Dersi Kesilir Mi?

MEB Personel Genel Müdürlüğü tarafından gönderilen resmi yazıya göre bu öğretmenlerin ek dersi kesilecek.

Peki kesilmeli mi?

Mebpersonel.com olarak bu öğretmenlerin ek ders ücretlerinin kesilmemesi gerektiğini düşünüyoruz.

Kronik rahatsızlığı olanlar ile 60 yaş ve üzerinde olanlar idari izinli sayılarak fiilen görevlerini yerine getirmiş sayılmaktadırlar. Yani ek ders ücretleri ödenmektedir.

Fakat görevini yerine getirirken koronavirüs olduğu tespit edilen veya okulundaki başka bir öğretmen nedeniyle karantinaya alınan öğretmenlerin ek ders ücretleri ödenmemektedir.

Bu da bir mağduriyete sebep olmaktadır.

MEB yeni bir genelge ile koronavirüs olan veya karantinaya alınan öğretmenlerin de idari izinli sayılmalarını; ayrıca görevlerini fiilen yerine getirmiş kabul edilmelerini sağlamalıdır.

İşte MEB'in konuyla ilgili 04.08.2020 tarihli görüş yazısı:

Kaynak: www.mebpersonel.com
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@