YKS'de Öğretmenlere Resen Görevlendirme Yapıldı

2020 YKS'de Öğretmenlere Resen Görevlendirme Yapıldı. Detaylar haberimizde...

EBA Giriş 17.05.2020, 18:40 17.05.2020, 18:40
YKS'de Öğretmenlere Resen Görevlendirme Yapıldı

2020 YKS 27-28 Haziran tarihlerinde yapılacak. Öğretmenler, ÖSYM'nin görevli işlemleri sistemi üzerinden sınav görevi başvurusunda bulundular. Yeterli başvuru olmadığı için ücretli öğretmenler de sisteme eklenerek başvuru süresi uzatılmıştı. Bugün görevlendirme sonuçları açıklandı. YKS'de görevli öğretmenler belli oldu.

Açıklanan görevlendirme sonuçlarını Mebpersonel.com olarak incelediğimizde resen görevlendirmeler yapıldığını gördük. Görev talebinde bulunmadığı halde görevlendirilen birçok öğretmen var.

Fakat öğretmenler istedikleri takdirde bu görevi iptal edebiliyorlar. Yine görev çıkmayıp da görev isteyen öğretmenler de iadeden görev talebinde bulunabilecekler.

Resen görevlendirme yapılması, sınav görevi için yeterli başvuru olmadığı anlamına geliyor.

Bakalım ÖSYM, YKS için yeterli görevliyi bulabilecek mi?

Kaynak: www.mebpersonel.com
Yorumlar (12)
Ş.Altuntaş 2 ay önce
Bütün sınavlarda öğretmen dışında herkese görev veriliyor.Aleni olarak Marmara üniversitesinde görevli bütün personel eğitimcisinden teknik personele kadar herkes min.üç görev alıyor.Açık öğretim,YKS,LGS ... ne varsa.Eğitimle alakasız düz memur sınav görevi alıyor.Bu çok çirkin bir durum.Protesto ediyorum
A.D 2 ay önce
Tabi YKS den YKS ye öğretmenler akıllarına geliyor.
Sene içinde ki diğer bütün sınavlara üniversite öğretim üyesi ve görevlileri atanıyor .
zora düşünce de değerli öğretmenlerimiz diyip işi bitirmeye çalışıyorlar.
ÖSYM sınavlarında da tıpkı MEB de olduğu gibi puan sistemi olmalı
Eğitimciyiz Haklıyız 2 ay önce
Gayette tercik etmemekte haklıyız. Geçen senelerde o kadar tercih yaptık, bir tane dahi görev çıkmadı. ÖSYM sanki kendi öğrencilerini sınav yapıyor gibi, kendi personeline görev yazıyor. Burada bir adalet sağlanmalı. Ayrıca 221 ve 184 TL gibi komik rakamlar için kimse sağlığını riske atmaz...
Öğretmen 2 ay önce
İllerde buluna osym kordinatorleri daha önceki senelerde kendi tanıdıkları ogretmenlere en az 3 görev verirken bazı ogretmenlere de hiç görev verilmiyordu. Bu sene de görevli bulamıyor ÖSYM.
mahmut hoca 2 ay önce
bir çok sınavda önce kendi yandaşlarına görev takdir hakkını kullanırsan böyle olur. resen çıksa bile bir çoğu iptal ediyor öğretmenlerin. biraz düşünsünler.
Eğitimci 2 ay önce
Yalan Haber çünkü biz görev istedik görev çıkmadı.
Yasin Ceylan 2 ay önce
Yalan değil.Ben sadece iki oturuma görev istedim.İstediğim oturumlardan birine görev çıktı, birine çıkmadı.İstemediğim güne ise resen görev çıktı.
Bnc 2 ay önce
Ben 3 sinavida istedim bir tane çıktı nasıl görevli bulamiyorlarmis.
Tuncay Ferit 2 ay önce
nasıl bir iş bilmemezlik içindelerse, kadrolu öğretmenim. 3 görev istedim hiç çıkmamış. bundan sonra resen verselerde gitmem
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@