2020 LGS bu tarihte mi yapılacak-İşte LGS’nin yapılacağı tarih

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk 2020 LGS için Bakanlar kurulu toplantısı  sonrası “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan açıklama yapacak” dedi

EBA 29.04.2020, 15:25 29.04.2020, 15:30
2020 LGS bu tarihte mi yapılacak-İşte LGS’nin yapılacağı tarih


Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk bugün  canlı yayında uzaktan eğitim sürecinin 31 Mayıs’a kadar uzatıldığını söyledi.  Tüm eğitim camiası, öğretmenler ve öğrenciler bu açıklamaları merakla bekledi.  Çünkü 30 Nisan tarihine gelinmişti. Ve son dakika okulların  durumu ile ilgili beklenen karar açıklandı. 1 ay önce bilim kurulu toplantısı kararı sonucu okullar 30 Nisan’a kadar tatil edilmişti. Bugün açıklanan kararla okulların tatil süresi yine uzatıldı. 31 Mayıs tarihine kadar okullarda yüz yüze eğitim öğretim faaliyetleri yapılmayacak.


Milli Eğitim Bakanı  Ziya Selçuk, okulların tatil edilmesi ile ilgili kararın önümüzdeki günlerde tekrar ele alınacağını ve bunun kamuoyuna açıklanacağını duyurmuştu.

Bakan Ziya Selçuk’a LGS takvimi de soruldu Bakanın cevabı şu şekilde oldu.

Milli Eğitim Bakanı Selçuk: "LGS tarihiyle ilgili hafta başında yapılacak kabine toplantısı sonrasında Sayın Cumhurbaşkanımız açıklama yapacak."

 Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kabine toplantısından sonra 2020 LGS tarihini açıklaması bekleniyor. Kabine toplantısı hafta başı  yapılacak.
 

2020 LGS 21 HAZİRAN’DA YAPILABİLİR

Öğrenciler 2020 LGS takvimini merakla bekliyor. Bakan Selçuk daha önce bu konuda olağanüstü durumlar olursa ertelenebilir demişti. Mebpersonel.com olarak 2020 LGS’nin 21 Haziran tarihinde yapılacağını öngörüyoruz. Okullar Haziran ayında açılırsa 21 Haziran tarihi LGS için  en öne çıkan tarih olarak göze çarpıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 2020 LGS tarihini açıklayacağı kabine toplantısını ve devamında alınan kararları merakla bekliyor olacağız.

31 Mayıs  tarihine kadar eğitimler MEB’in hazırladığı uzaktan eğitim sistemi ile EBA TV’ler aracılığı ile devam edecektir.


MEBPERSONEL.COM /ÖZEL HABER

 

Kaynak: www.mebpersonel.com
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@