banner476

Bilsem öğretmenleri ek ders konusunda mağdur durumda

Bilsem öğretmenleri ek ders konusunda mağdur durumda

EBA 28.04.2020, 17:00
Bilsem öğretmenleri ek ders konusunda mağdur durumda

Bilsem öğretmenleri ek ders konusunda mağdur durumda. Bilsem öğretmenleri ek ders ödemeleri konusunda mağduriyet yaşandığını belirten bir talep yazısını sitemize iletti. İşte o talep yazısı:

Bilim Sanat merkezinde (Bilsemde) Kadrolu sinif Öğretmeni olarak görev yapmaktayım.

Öncelikle içinde bulunduğumuz sağlık nedenlerinden dolayı Milli Eğitim Bakanı Sayın Ziya Selçuk’un da ön gördüğü gibi devlet kadrosunda çalışan öğretmenlerimizin ekders ücretleri de  dahil, hiç bir şekilde maddi konuda mağdur edilmeyeceği yazılı olarak beyan edildi. Buna  istinaden, kurumumuzun eğitim öğretim saatleri hafta içi akşamları olduğu gibi ilçelerden gelen öğrencilerimizin için de hafta sonu cumartesi olarak yapılmaktadır. Şimdiye kadar olan maaş ve ekders ücreti ödemeleri,  Cumartesi günleri  dahil  rutin müfredat kapsamındaki derslerimizin ücretlerini kapsamaktadır. Kurs veya destekleme programı gibi başka bir takviye eğitimi değildir! Tüm Türkiye’yi kapsayan  Bilim ve Sanat Merkezleri  öğretmenlerinin hafta sonu cumartesi günleri olan derslerinin resmi Bakanlık onayı ders yili başinda alınmıştir, cumartesi günkü derslerimiz rutin müfredat kapsamındadır, ancak ek ders  ücretlerimiz ödenmemekte, Bilsem öğretmenleri mağdur edilmektedir.  Diğer kadrolu normal eğitim öğretim okullarında çalışan öğretmenlere ödenip bize ödenmeyen bu hatanın bir an önce yetkililere iletilip düzeltilmesini rica ederim.

Yorumlar (5)
Ali çok 5 ay önce
Evde Eğitim öğretmenleride aynı mağduriyeti yaşıyorlar kesinlike çözûlmesi gerekiyor.
bilsemli 5 ay önce
ben bir bilsem öğretmeni olarak hiçte mağdur durumda değilim Allah devletimizden razı olsun işe gitmeden maaş alıyoruz daha ne olsun.
Öğretmen 5 ay önce
15 ders saati dışındaki ek derslerimin tamami Destek egitimi ekdersinden oluşmaktadir.28 Martta yayimlanan yazi ile drstek odasi ek derslerinin ödenmeyecegi belirtildi. Hal boyle olunca bizim ekderslerimizin tamami kesildi. Bu durumun duzeltilmesini ozellikle bekliyoruz
Eğitimci. 5 ay önce
Ek ders konusunda, kendini ücretli öğretmenlerle kıyaslayan kadrolu öğretmenlere deli oluyorum..Ek dersler, kadrolu öğretmenler için sadece yan gelir(maaş+ek ders). Burdan mağduriyet çıkarmaya kalkmayın lütfen, maaşınızı alıyorsunuz...
Ayşen ertürkler 5 ay önce
Merhaba .En yoğun çalıştığım gün cumartesi sabahtan saat 18.00 e kadar öğrencilerimle meşgul oluyorum. Fedakarca çalışıyoruz. Mağduruz.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@