EBA giriş ekranı 2020! EBA şifre alma işlemi!

banner483

EBA giriş ekranı 2020! EBA şifre alma işlemi!. EBA için giriş ekranı ve şifre almayı detaylı anlatıyoruz.

EBA 08.05.2020, 15:15
EBA giriş ekranı 2020! EBA şifre alma işlemi!

EBA giriş ekranı 2020! EBA şifre alma işlemi!. EBA için giriş ekranı ve şifre almayı detaylı anlatıyoruz. Koronavirüs döneminde eğitim öğretim faaliyetlerinde herhangi bir aksama olmaması için Milli Eğitim Bakanlığı EBA- Eğitim Bilişim Ağı'nı devreye soktu. EBA- Eğitim Bilişim Ağı barındırğı eğitsel içerikler, videolar, testler, sunumlar, animasyonlar bakımından tüm eğitim kademesindeki öğrencilere hizmet ediyor.
 geçt
EBA giriş ekranında öğrencilerimiz kendilerine öğretmenleri tarafından verilen EBA girş ekranı şifreleri ile girebilirler. EBA Giriş ekranı (2020) geçtiğimiz Aralık ayında arayüz ve bazı özellikler bakımından güncellenmişti. Yenilenen EBA arayüzü öğrencilerin öğretmenlerin hizmetine sunuldu. Bakanlık adeta koronavirüs salgınını öngörmüş olacak ki okulların kapatıldığı süreçte EBA-eba.gov.tr'yi acilen devreye soktu. Ulusal kanalımız olan TRT bünyesinde de EBA TV ilkokul, EBA TV ortaokul ve EBA TV lise açıldı.

EBA Giriş ekranı açılır açılmaz. Öğrencilerimiz anlık olarak yenilenen EBA giriş ekranı 2020 ile karşılaşacaklar. EBA 2020 giriş ekranında kullanıcı adı ve EBA giriş ekranı 2020 şifreleri ile EBA Eğitim Bilişim Ağının zenginleştirilmiş içeriklerine giriş yapabilecekler.
Öğrenciler için EBA giriş ekranı 2020 şifre alma işlemleri nasıl olacak? Mebpersonel.com olarak  bu haberimizde bunu detaylı olarak açıklıyoruz:

"- EBA Hesabı Oluştur butonuna tıkla. e-Okul bilgilerini girip "Giriş" butonuna bas. EBA hesabın için yeni şifreni belirle- Kendinin ya da velinin e-posta adresini ve cep telefonu numarasını gir ve "Şifre Oluştur" butonuna tıkla.

- Girmiş olduğun cep telefonu numarasına gelen doğrulama kodunu gir ve "Gönder" butonuna bas." EBA öğrenci girişi nasıl yapılır? 2020 EBA şifremi unuttum yeni şifresi nasıl alınır? İşte eba.gov.tr giriş bilgileri
Adımlar, eksiksiz tamamladığında öğrenci EBA Giriş ekranına yönlendiriliyor. Bu ekranda T.C. kimlik numarası ve EBA hesabı için belirlenen yeni şifrenin ve güvenlik kodunun girilmesinden sonra "Gönder" butonuna basıldığında "Ana Sayfa"ya ulaşılıyor. İkincisi ise öğrencilerin, velisine ya da öğretmenlerinden birine başvurarak şifre oluşturması yoluyla olacak.

Milli Eğitim Bakanlığı ayrıca EBA şifrelerini velileri cep telefonlarına sms olarak da gönderebiliyor. 

MEBPERSONEL.COM / ÖZEL HABER

.

Kaynak: www.mebpersonel.com
banner482
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@