Giriş EBA GOV Öğrenci 2020

banner483

Giriş EBA GOV Öğrenci 2020

EBA 09.05.2020, 03:15
Giriş EBA GOV Öğrenci 2020

Giriş EBA GOV Öğrenci 2020 EBA (Eğitim Bilişim Ağı) sistemine giriş yaparken öğrenciler için birçok farklı seçenek bulunuyor. https://giris.eba.gov.tr/EBA_GIRIS/giris.jsp adresi üzerinde E devlet, Mebbis/ E okul Bilgileri ile, Öğrenci Bilgileri ile, Açık Öğretim Bilgileri ile, EBAKOD ile ya da Yurtdışından da giriş yapabilirsiniz.

EBA'ya masaüstü veya mobil cihazınızdan girip menüyü tıklayın.

EBA GİRİŞ İÇİN  TIKLAYINIZ 

Karşınıza çıkan seçeneklerden "Öğrenci Girişi" bölümünü işaretleyin.

"EBA Hesabı Oluştur" linkini seçin.

Bilgilerinizi eksiksiz girin.

Açılan panelden kendiniz için şifre oluşturun.

Artık giriş yapabilirsiniz.

EBA Şifre Alma Ekranı

"EBA Giriş" ekranında Öğrenci → EBA adımını izleyin. Açılan ekranda yer alan “Şifremi Unuttum” linkine tıklayın ve TC Kimlik numaranızı eksiksiz girin. Buradan bir doğrulama yöntemi seçin.

EBA Nedir, TRT EBA TV Nedir?

EBA yani açılımı Eğitim Bilişim Ağı, Milli Eğitim Bakanlığı tarafınca hazırlanan ve son dönemde baştan aşağı yenilen bir uzaktan eğitim platformudur. Bu platformu halihazırda öğretmenlerimiz ve öğrencilerimiz zaten kullanıyorlardı. Öğrencilerimiz, bilgisayar ve akıllı cep telefonları aracılığı ile internet üzerinden öğrenci şifrelerini girerek EBA’yı kullanabiliyorlar. Şifresi olmayanların veya ulaşamayanların da cep telefonlarına gerekli bilgiler gönderiliyor. TRT EBA TV ise virüs tedbirleri dolayısıyla uzaktan eğitim amacıyla yayın hayatına başladı. Sınıflara göre; Milli Eğitim Bakanlığının müfredatını takip eden ders anlatım videoları yayınlayan bir televizyon kanalı olan TRT EBA Tv, ilkokul, ortaokul ve lise olmak üzere üç farklı kanaldan öğrencilerle buluşuyor.

Telafi Eğitimleri Yapılacak Mı?

Korona virüs sebebiyle yapılan zorunlu tatil bittiğinde okullarımızın eğitim ve öğretime yeniden açılmasıyla birlikte hızlandırılmış telafi eğitimleri de başlayacak. Bu hususta Destekleme ve Yetiştirme Kursları aktif rol oynayacak. Öğrencilerin yıl sonunda ulaşması beklenen hedeflerin gerçekleşmesi için gerekirse hafta sonu ve yaz paketi de dahil olmak üzere her türlü telafi programı uygulanacak.

Uzaktan eğitimde herhangi bir sınav ve notlama yapılmayacak. Bu süreç tüm çocukların çalış demeden çalışacakları, ödev yap demeden kağıda kaleme sarılacakları, oku demeden okuyacakları, öz sorumluluklarıyla yüz yüze gelecekleri bir süreç olacak.

Uzaktan eğitim sürecinde temel derslerle yayınlar başlayacak. Ülke çapında lise öğrencileri için tarih, coğrafya, Türk dili ve edebiyatı, matematik, fizik, kimya, biyoloji, din kültürü ve ahlak bilgisi ve ayrıca imam hatip lisesi öğrencileri için temel dersler verilecek.

İlkokul müfredatında; Türkçe, matematik, hayat bilgisi, fen bilimleri, din kültürü ve ahlak bilgisi ve İngilizce'ye ilave olarak "Yetiştirme Programı" kapsamında Türkçe ve matematik dersleri yer alacak. Ortaokulda ise; Türkçe, matematik, sosyal bilgiler, fen bilimleri, din kültürü ve ahlak bilgisi, İngilizce ve imam hatip ortaokulu öğrencileri için de Arapça dersleri uzaktan eğitim kapsamında yayınlanacak dersler olarak belirlendi.

Okulların korona virüs sebebiyle tatil edilmesinin ardından Milli Eğitim Bakanlığı tarafınca hazırlanan ve uygulanmaya başlanan uzaktan eğitimde dersler, 20'şer dakika olarak yayınlanacak ve ders  aralarında 10'ar dakikalık etkinlik kuşakları ekrana getirilecek.

Eba Şifre alma

EBA sistemine giriş için birçok farklı seçenek bulunuyor. https://giris.eba.gov.tr/EBA_GIRIS/giris.jsp adresi üzerinde E devlet, Mebbis/ E okul Bilgileri ile, Öğrenci Bilgileri ile, Açık Öğretim Bilgileri ile, EBAKOD ile ya da Yurtdışından da giriş yapabileceksiniz.

EBA Şifre Alma Ekranı

"EBA Giriş" ekranında Öğrenci EBA yolunu izleyin.

Açılan ekranda yer alan “Şifremi Unuttum” linkine tıklayın.

TC Kimlik Numaranızı girin.

Bir doğrulama yöntemi seçin.

E-Postayı seçtiysen:

Sisteme kayıtlı olan e-posta adresini girin ve “Gönder” butonuna basın (Sisteme kayıtlı e-posta adresiniz yoksa öğretmeninizden veya velinizden tek kullanımlık şifre edinerek ve “Öğrenci olarak EBA şifremi nasıl oluştururum” bölümünden destek alarak şifrenizi yeniden oluşturabilirsiniz).

e-Postanıza gelen doğrulama kodunu girin ve “Gönder” butonuna basın.

Yeni şifrenizi belirleyin ve “Kaydet” butonuna tıklayın.

Cep telefonunu seçtiyseniz:

EBA sistemine kayıtlı cep telefonu numarasını girin ve “Gönder” butonuna basın (Sisteme kayıtlı cep telefonu numaranız yoksa öğretmeninizden veya velinizden tek kullanımlık şifre edinerek ve “Öğrenci olarak EBA şifremi nasıl oluştururum” bölümünden yardım alarak şifrenizi yeniden oluşturabilirsiniz).

Cep telefonunuza gelen doğrulama kodunu girin ve “Gönder” butonuna basın.

Yeni şifrenizi belirleyin ve “Kaydet” butonuna tıklayın.

banner482
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@