KPSS Başvuruları Ne Zaman Yapılacak? 2020 KPSS Başvuru Tarihleri

KPSS Başvuruları Ne Zaman Yapılacak? 2020 KPSS Başvuru Tarihleri

KPSS Başvuruları Ne Zaman Yapılacak? 2020 KPSS Başvuru Tarihleri

KPSS Başvuruları Ne Zaman Yapılacak? 2020 KPSS Başvuru Tarihleri. Bu haberimizde 2020 KPSS lisans ve ÖABT  sınav tarihlerini bulabileceksiniz. Bilindiği üzere koronavirüsten dolayı sınav tarihleri de değişti. Daha önceden ÖSYM'nin açıkladığı sınav takvimleri koronavirüs döneminde alınan tedbirler ve önemli kararlar kapsamında tekrar güncellenerek kamuoyuna sunuldu.

Hafta başında Cumhurbaşkanı Sn Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanan Cumhurbaşkanlığı kabinesinin ardından önemli kararlar bizzat Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından halka açıklandı.Normalleşme sürecini ilgilendiren bu kararlar kapsamında kademeli olarak ülkemiz Mayıs ayından itibaren normalleşme sürecine girecek. Normalleşme sürecinde tedbirlere tam uyulması da takip edilecek. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamasında YKS ve LGS tarihlerindeki değişimler de açıklandı. Yaklaşık 1 haftadır ülke gündemine giren YKS tarihi ve LGS tarihi netleşmiş oldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamasına göre LGS 2020 20 Haziran, YKS de 27-28 Haziran'da yapılacak. Sınav tarihlerindeki değişimlere baktığımızda KPSS sınav tarihlerinde son açıklanan tarihlerden başka bir değişim olmadığı görülüyor.

Daha sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan sosyal medya hesabından YKS tarihi ile ilgili şu açıklamaları yaptı:
 

Sevgili gençler, 

2020 mücadele ile geçiyor. Zorluklara millet olarak göğüs geriyoruz. Çok şükür başarımız ortada. Bu başarının altında anlık reflekslerle değil istişare ve sorumluluk bilinciyle alınan kararlar var. Bu başarının altında milletimizin her bir ferdinin imzası var.

#yks2020, ilk açıklandığı tarihten 1 hafta sonrasına ertelendi. Ancak bu sınavda müfredattaki önemli bir kısımdan muaf olacaksınız. Ayrıca sınav süresini de artırdık. Bunun yanında barajı 10 puan düşürerek 170'e çektik. Bu yılki maraton inşallah çok daha rahat geçecek

Bizler bu süreçlerde bilimin, ortak aklın ve vicdanın yolunda karar alırken tüm kesimlerin faydasını gözetiyor, bu aziz milletin her bir ferdinin bu süreçten sağ salim çıkması için canla başla, 7/24 çalışıyoruz.

Bu süreci siyasi istismara kurban etmeden, azmimizle, kararlılığımızla, birliğimize sahip çıkarak hep birlikte atlatacağımıza inancım tamdır. Gelecekte sizlere emanet edeceğimiz güçlü Türkiye'yi, birliğimizi bozmaya çalışan odaklara rağmen inşa etmeye devam edeceğiz.
 

2020 KPSS TARİHLERİ DEĞİŞTİ Mİ? 2020 KPSS NE ZAMAN YAPILACAK? 2020 KPSS BAŞVURU TARİHLERİ NE ZAMAN?

KPSS lisans genel yetenek-genel kültür ve eğitim bilimleri oturumları 6 Eylül tarihinde gerçekleştirilecek.

Kamu Personel Seçme Sınavı lisans alan bilgisi oturumları 12 Eylül ve 13 Eylül tarihlerinde yapılacak.

2020-KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi (ÖABT) 20 Eylül’de gerçekleştirilecek.

KPSS ön lisans oturumu 25 Ekim’de yapılacak.

2020 KPSS başvuruları ile ilgili önümüzdeki günlerde detaylı açıklamanın yapılması bekleniyor. Koronavirüsten dolayı başvuru tarihleri ilgili netlik kazanmış bir durum yok.

MEBPERSONEL.COM / ÖZEL HABER

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.