banner476

Öğrenci EBA girişi ve en çok karşılaşılan hatalar ve çözümleri

Uzaktan eğitim sürecinde en aktif kullanılan platform olan EBA'da öğrenci girişi nasıl yapılır? Giriş ve canlı dersr aşamasında en çok karşılaşılan hatalar ve çözümleri.. Öğrenci EBA girişi ve en çok karşılaşılan hatalar ve çözümleri , canlı ders hataları ve çözümleri.. Detaylar haberimizde..

EBA 07.05.2020, 10:56 08.05.2020, 02:09
Öğrenci EBA girişi ve en çok karşılaşılan hatalar ve çözümleri

Milyonlarca öğrenci,veli ve öğretmenin uzaktan eğitimi aktif ve verimli bir şekilde sürdürmek için kullandıkları platform EBA'ya giriş nasıl yapılır. Öğrenci ve veliler EBA'ya giriş'te en çok hangi hatalar ile karşılaşıyor ve hataların çözümü nasıl. Detaylar haberimizde..

Milli Eğitim Bakanlığı şu an açıklanan resmi karara göre 31 Mayıs 2020 tarihine kadar EBA platformu (eba.gov.tr) ve TRT EBA TV'ler üzerinden uzaktan eğitime devam ediyor.

Bu kapsamda EBA sistemin kullanmak isteyen öğrenciler kendi şifre ve kimlik numaraları ile sisteme giriş yapmaları gerekiyor.

EBA ÖĞRENCİ GİRİŞ İÇİN TIKLAYIN..

EBA ÖĞRENCİ GİRİŞ NASIL YAPILIR?

Farklı sınıf düzeylerinde okuyan ilkokul,ortaokul ve lise öğrencileri sistemde yüklü içeriklere tam olarak erişebilmek için ve kendi öğretmenleri tarafından oluşturulan materyallere ulaşmalk için sisteme giriş yapmaları gerekmektedir.

ilk olarak tarayıcılarının adres satırına eba.gov.tr yazıp enter tuşuna basarak eba platformunun anasayfasına gidebilirler. Daha sonra sayfa içeriğinde bulunan ders programını inceleyerek EBA'ya devam et kısmına tıklayarak bir sonraki sayfaya geçebilirler.

TC kimlik no ve güvenlik kodu girişi yaptıkları bu yerde giriş yapmadan önce tablo'dan eba için izin verilen giriş saatlerini incelemeleri gerekmektedir. Eğer giriş için uygun saatte değiller ise sisteme girişleri kendi saatleri gelene kadar engellenecektir.

Sonraki ekranda ise kendi kimlik numaralarını ve şifrelerini girerek kendileri için sunulan materyallere ulaşabileceklerdir.

Ancak eba öğrenci giriş ekranında ve bazen sistemde özellikle canlı ders'e giriş zamanında hatalar ile karşılaşılmaktadır. işte karşılaşılan hatalar ve çözümleri

Öğrenci EBA girişi ve en çok karşılaşılan hatalar ve çözümleri - canlı ders ve canlı sınıf hataları

Meeting Registration Pending Approval – Toplantı Kaydı Onay Bekliyor Hatası Çözümü
 Bu sorunun çözümü için öğretmenin tarayıcıyı kapatıp tekrar açıp EBA’ya giriş yapması gerekiyor.
Tekrar Canlı Derse bağlanmaya çalışınca sorun düzelecektir.

Kalan Süre Saniye Geri Sayma Hatası Çözümü
EBA Canlı Dersten ve EBA’dan çıkıp virüs programının korumasını devre dışı bırakıp güvenlik
duvarını kapatırsanız büyük ihtimalle bu hatayı tekrar almayacaksınız.

Error Type: LastErrorType_Auth Hatası Çözümü
 Ctrl+Alt+Delete tuş kombinasyonu ile çalışan programlardan tüm EBA Canlı Ders uygulamaları kapatılıp EBA’ya tekrar giriş yapıp canlı derse tekrar bağlanınca sorun düzelmiş olur. Ya da bunun yerine
bilgisayarı kapatıp açıp tekrar canlı derse bağlanabilirsiniz.

Finish Registration to Join the Meeting Hatası Çözümü
Bu sorunun çözümü için öğrencinin tarayıcıyı kapatıp tekrar açıp EBA’ya giriş yapması gerekiyor. Tekrar EBA’ya girip canlı derse bağlanınca sorun düzelecektir.

Msvcp140.dll ve Vcruntime140.dll Hatası Çözümü
Öncelikle bu hatayı düzeltmeden önce Windows güncellemelerinizin tam ve son güncellemeler yüklü olduğundan emin olun. Yüklü değilse yükleyin.

Kaynak: www.mebpersonel.com
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@