Öğretmen Adayları, AKS'nin (Adaylık Kaldırma Sınavı) Kaldırılmasını Talep Ediyor

Öğretmen Adayları, AKS'nin (Adaylık Kaldırma Sınavı) Kaldırılmasını Talep Ediyor

Öğretmen Adayları, AKS'nin (Adaylık Kaldırma Sınavı) Kaldırılmasını Talep Ediyor

Öğretmen Adayları, AKS'nin (Adaylık Kaldırma Sınavı) Kaldırılmasını Talep Ediyor. Onbinlerce öğretmen adayı koronavirüs sürecinde adaylık eğitimi sonunda yapılan AKS (Adaylık Kaldırma Sınavı)'nın kaldırılmasını talep ediyor. Bunun sosyal medyada aday öğretmenlik gruplarında birleşen öğretmen adayları Twitter üzerinden Bakan Ziya Selçuk'a çağrıda bulunarak adaylık sınavının kaldırılmasını istiyor. 

Biz aday değiliz, öğretmeniz diyen öğretmen adayları korovirüs sürecinden uzaktan eğitim canlı derslere motive olmak yerine sınav için çalışıyoruz. KPSS-ÖABT mülakat güvenlik soruşturmasından geçtik atandık adaylık eğitimine geldik onu da geçtik ama yine sınava tabii tutuluyoruz. Bu konuda Sn Bakanımız Ziya Selçuk'a çağrıda bulunuyoruz. Ekstra bir külfet olan adaylık kaldırma sınavı AKS'nin kaldırılmasını bekliyoruz diyorlar.

İşte öğretmen adaylarının AKS-Adaylık Kaldırma Sınavı hakkındaki talep yazısı:

Mebpersonel.com twitter hesabımıza atılan twitlerdeki talep yazısını siz öğretmen adaylarımızın talebine destek olmak adına haberimize ekliyoruz.

Zor bir süreci atlatarak kpss ile atandık ve adaylık sınavına tabii tutulduk. Adaylık sınavından bazı mazeretler dolayısıyla kaldık ve 2. Kez sınava gireceğiz ve bu bizim son şansımız. Eğer sınavı geçemezsek sahip olduğumuz güzelim meslekten atılacağız. Bu düşünce insanı daha cok strese sokuyor ve çalışma isteğimizi köreltiyor. Kaldırılmayacaksa bile performans değerlendirmesiyle geçmek istiyoruz. Biz “aday” değiliz, “öğretmeniz” adaylık sınavı kaldırılsın istiyoruz.

MEBPERSONEL.COM / ÖZEL HABER
 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.