Okullar Ne Zaman Açılacak? Ara Tatil Süresi Uzatılacak Mı?

Okullar Ne Zaman Açılacak? Ara Tatil Süresi Uzatılacak Mı?. Detayları haberimizde bulabilirsiniz.

EBA 27.04.2020, 15:25 27.04.2020, 15:32
Okullar Ne Zaman Açılacak? Ara Tatil Süresi Uzatılacak Mı?

Okullar Ne Zaman Açılacak? Ara Tatil Süresi Uzatılacak Mı?. Detayları haberimizde bulabilirsiniz. Milyonlarca öğrenci ve 1 milyon öğretmenin merakla cevabını beklediği soru: Okullar ne zaman açılacak? Koronavirüsten dolayı ara verilen yüz yüze eğitim süreci ne zaman devam edecek? 30 Nisan'da sona erecek olan ara tatil dönemi uzatılacak mı? 

Bilindiği üzere bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında tele konferans yöntemiyle bakanlar kurulu toplantısı yapılıyor. Bakanlar kurulu toplantısında bugün önemli kararların alınacağı öngörülüyor. Bu öngörülerden biri 1 Mayıs resmi tatilini de kapsayacak şekilde 3 gün sokağa çıkma yasağı olacak. Diğer önemli kararlar da normalleşme süreci ile alakalı olacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan geçtiğimiz günlerde koronavirüs salgını bitiş süreci için Ramazan Bayramını işaret ederek. Çifte bayram sevincini ülke olarak yaşayacağız demişti. Bu durum bugün bakanlar kurulu toplantısında da ele alınacak. Yani normalleşme süreci için koronavirüs döneminde alınan bazı kararlarda esneme olma ihtimali söz konusu. Buna iller arası seyahatlerle ilgili gelen kısıtlamaların da kaldırılması dahil .


Koronavirüs döneminde okullarda öncelikle 30 Mart tarihine kadar eğitime ara verilmişti. Daha sonra yeni alınan bir kararla bu tarih 30 Nisan'a kadar uzatılmıştı. Bu hafta bu tarih de doluyor. Okulların açılması ile ilgili kararın da yine bu hafta açıklanacak. Koronavirüs salgınından dolayı okulların bayram sonrasına kadar açılmayacağı tahmin ediliyor. Yani bugün bakanlar kurulunda bu konu da ele alınacaktır. Gelişmeleri mebpersonel.com  olarak takip ediyoruz.  Normalleşme sürecine tam geçilmeden okulların açılması beklenmiyor.

MEBPERSONEL.COM/ ÖZEL HABER

Kaynak: www.mebpersonel.com
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@