Seyahat yasağı ne zaman kalkacak? İşte Bakanın konu ile ilgili açıklaması

Seyahat yasağı ne zaman kalkacak?

EBA 27.04.2020, 16:15 27.04.2020, 16:16
Seyahat yasağı ne zaman kalkacak? İşte Bakanın konu ile ilgili açıklaması

Seyahat yasağı ne zaman kalkacak?. Koronavirüs tedbirleri kapsamında salgını önlemek amacıyla Mart ayında açıklanan kararlardan biri de iller arası seyahat kısıtlaması idi. 1 aydan fazladır iller arası seyahatlere kısıtlama getirildi. Geçtiğimiz günlerde de bu süre uzatıldı. ;

Koronavirüs salgını ile ilgili Sağlık Bakanı Fahrettin Koca her gün şeffaf bir şekilde verileri sosyal medya hesabından ve canlı yayınlarda açıklıyor. Son 3 gündür açıklanan veriler salgını kontrol altına aldığımızı iyileşme sürecine girdiğimizi gösteriyor. Hatta tedbirlere tam uyulursa ramazan bayramında normalleşme sürecine girileceğini ve çifte bayram sevincini yaşanacağı umuluyor.

Bakanlar kurulu toplandı toplantı sonrası Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yine ulusa sesleniş konuşması ile alınan kararları kamuoyuna açıklaması bekleniyor. Milyonlar ülke içi seyahat kısıtlaması kararının kalldırılmasını merakla bekliyor. Tüm Türkiye bugün bakanlar kurulundan çıkacak kararlara odaklandı. Seyahat kısıtlaması kalkacak mı? 


İller arası seyahat kısıtlaması ne zaman bitecek?
Seyahat yolculuk yasağına ilişkin Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, "Nisan sonu mayıs başında kırılmalar olacağını öngörüyoruz. Mayısın sonuna doğru normalleşmenin mümkün olacağını düşünüyorum. Böyle devam ederse mayıs sonuna doğru turizmin başlayacağına eminim" demişti.
 

Kaynak: www.mebpersonel.com
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@