banner476

10 Kasım cuma günü okullar tatil olur mu? MEB açıklaması...

Binlerce öğrenci önümüzdeki hafta 10 Kasım okullar tatil olacak mı? sorusunu sormaya başladı. Peki MEB'ten konuya ilişkin açıklama var mı? Öğrenciler 10 Kasım cuma günü itibariyle üç gün tatil yapacak mı? İşte detaylar...

Eğitim 02.11.2017, 10:13 03.11.2017, 08:36
10 Kasım cuma günü okullar tatil olur mu? MEB açıklaması...

Öğrenciler ve veliler gözünü 10 Kasım okullar tatil haberlerine çevirdi. Peki 2017 yılı itibariyle 10 Kasım cuma günü okullar tatil olacak mı? Geçtiğimiz hafta 29 Ekim'in pazar gününe denk gelmesi sebebiyle tatil yapamayan öğrenciler 10 Kasım'ın tatil olmasını bekliyor. Peki Milli Eğitim Bakanlığı okullar tatil olmasıyla ilgili açılması var mı? Atatürk'ün ölüm yıl dönümü olması sebebiyle 10 Kasım okullar yarım gün olur mu? İşte tüm merak edilen soruların yanıtı.

10 KASIM CUMA GÜNÜ OKULLAR TATİL Mİ? YARIM GÜN MÜ?

Geçtiğimiz senelerde olduğu gibi 10 Kasım Atatürk'ü anma günü okullar tatil olmayacak. 10 Kasım Atatürk'ü Anma Töreni olarak değerlendirilen bugünde saat 09:05 geçe törenler yapılacak. 10 Kasım perşembe günü ise ülkemizde resmi tatil olarak kutlanmıyor, okullar ve kamu kuruluşları tatil olmayacak ve tam gün eğitim verecek. Milli Eğitim Bakanlığı konuyla ilgili geçtiğimiz senelerde bir açıklama yapmış ve 10 Kasım Atatürk'ü Anma gününün okulların yarım gün olmayacağını bildirmiştir. Yani 10 Kasım okullar yarım gün olur mu sorusunun cevabı bu sayede belli olmuştur.

Yorumlar (9)
Birisi 3 yıl önce
BÖYLE GEREKSİZ HABERLER NİYE YAPILIR ANLAMIYORUM
Öğretmen... 3 yıl önce
Neden öğretmenlerin gözü 10 kasım tatil mi diye bakıyormuş,abartıyorsunuz....Hiç bir zaman tatil olmadı ve hiç bir tatil beklentisi de yok kendi kendinize gelin güvey olmayın.
Elvan 3 yıl önce
Öğretmen olan 10 Kasım'ın tatil olmadığını bilir zaten. Kim soruyor tatil diye?
Lazım değil 3 yıl önce
Laf olsun torba dolsun.. güya haber yapmışlar.
Muhammet Ali KAYA 3 yıl önce
böyle bir haberi (!) yazanı ve bu garabeti haber diye yayınlayan editörün eğitim düzeyini çok merak ediyorum gerçekten !!!
Öğretmen 3 yıl önce
10 kasım resmî tatil olarak kutlanmıyor yazılmış birde
Evren 3 yıl önce
Hangi sene tatil olduki şimdi tatil olsun.
Müdür 3 yıl önce
Asparagas haber. Sİz sadece kendinize gaz varıyorsunuz. Habere kalite getiririn lütfen.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@