banner476

13 Ocak Salı kar tatili olan iller ve ilçeler

Türkiye'yi etkisi altına alan soğuk ve kar yağışlı hava gündelik yaşamı olumsuz etkilemeyi sürdürüyor. Hafta başından itibaren yeniden yüzünü gösteren kar yağışı nedeniyle de yeni tatil haberleri geliyor.

Eğitim 13.01.2015, 00:14 13.01.2015, 00:14
13 Ocak Salı kar tatili olan iller ve ilçeler
 Türkiye'de etkili olmaya devam eden soğuk ve kar yağışlı hava dalgası nedeniyle eğitimde yaşanan aksamalar sürüyor. Son olarak Bolu ve Balıkesir'in Dursunbey ilçelerinde okullar bir gün için tatil edildi. Bursa ve Yalova'da da etkisini yer yer artıran kar yağışı nedeniyle öğrencilerin tatil beklentisi sürüyor. Ancak Bursa ve Yalova için ilçeler de dahil olmak üzere henüz bir kar tatili açıklaması yapılmış değil.
İşte kar yağışı nedeniyle 13 Ocak 2015 Salı günü için okulların tatil edildiği il ve ilçelerimiz:

ESKİŞEHİR

Eskişehir'de ilk ve orta dereceli okullar olumsuz hava koşulları nedeniyle yarın için 1 gün süreyle tatil edildi.

Valilikten yapılan açıklamada, kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle 13 Ocak Salı günü il genelindeki ilk ve orta dereceli okullarda eğitime bir gün süreyle ara verildiği belirtildi. Açıklamada , "Bu doğrultuda, Başbakanlığın 2002/58 Sayılı Genelgesi gereği, olumsuz hava koşulları nedeniyle, valiliğimizce okulların tatil edildiği ilçelerde bulunan kamu görevlisi engelliler, ayrıca bir talimat ve talebe gerek kalmadan, belirlenen tatil süresince izinli sayılacaktır" denildi.

BİLECİK

Bilecik’te yoğun kar yağışından dolayı okullar salı günü tatil edildi.

Bilecik'te akşam saatlerinde başlayan ve birkaç saat devam eden kar yağışı hayatı felç etti. Bilecik Valisi Ahmet Hamdi Nayir, il merkezinde 13 Ocak Salı günü kar yağışı, soğuk hava ve buzlanma sebebiyle eğitime ara verildiğini bildirdi.

Herhangi bir olumsuzluk ya da mağduriyete meydan vermemek amacıyla okul öncesi, ilkokul, ortaokul, lise, yaygın eğitim, özel eğitim okul ve kurumlarında eğitime ara verilmesinin uygun görüldüğünü belirten Vali Nayir, ilçe merkezlerinde ise kaymakamlıklarca tatil edilebileceğini aktardı.

BALIKESİR (Dursunbey)

Balıkesir’in Dursunbey İlçesinde yoğun kar yağışı sebebi ile 13 Ocak Salı günü okullar tatil edildi.

Balıkesir’in Dursunbey İlçesinde öğle saatlerinde başlayan şiddetli kar ilçe merkezi ve bağlı mahalleleri kısa sürede beyaza bürüdü. Yoğun kar yağışı sebebi ile İlçeye bağlı bazı mahallelerinde yolları kapanırken Balıkesir -Dursunbey arasında ki D-230 yolunda da ulaşım güçlükle sağlanıyor.

Akşam saatlerinde Dursunbey Belediyesinde bir araya gelen Kaymakam Yaşar Aksayar, Belediye Başkanı Ramazan Bahçavan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ümit Gökdemir ve Kriz Merkezi Sorumlusu DR. Mehmet Sarı 13.01.2015 Salı günü İlçe merkezinde eğitim veren okulları tatil etme kararı aldı. Olumsuz hava şartlarının devam etmesi halinde kar tatili daha sonraki günlerde de uzatılabilecek.

BOLU

Bolu’da öğle saatlerinde başlayan kar yağışı nedeniyle 13 Ocak Salı günü Bolu ile genelinde eğitime bir gün ara verildi.

Bolu Valisi Ahmet Zahteroğullar twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Bugün sabah gelişte önemli bir sorun olmamakla birlikte dönüşte şehiriçi ve taşımalı servislerinin ciddi sorun yaşadığını tespit ettik. Yağışın devam edeceği ve sabah erken saatlerde tüm caddeleri ve köy yollarını aynı anda açmanın mümkün olamayacağı değerlendirilmiş olup, 13 Ocak Salı günü eğitim öğretime bir gün daha ara verilmiştir” dedi.
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@