banner476

23 İlde Eğitime Kar Engeli

Etkili kar yağışı nedeniyle Giresun, Batman, Sinop, Bitlis, Van, Zonguldak, Edirne, Şırnak, Bartın, Artvin, Samsun, Rize, Kırklareli, Kastamonu, Trabzon, Muş, Ordu, Tekirdağ, Mardin, Yozgat, Çorum, Tokat ve Karabük'te eğitime ara verildi.

Eğitim 04.01.2016, 12:57
23 İlde Eğitime Kar Engeli

 Kar yağışı, soğuk hava ve buzlanma nedeniyle Giresun, Batman, Sinop, Bitlis, Van, Zonguldak, Edirne, Şırnak, Bartın, Artvin, Samsun, Rize, Kırklareli, Kastamonu, Trabzon, Muş, Ordu, Tekirdağ, Mardin, Yozgat, Çorum, Tokat ve Karabük'te eğitime ara verildi.

Giresun'da kar nedeniyle merkez ve 6 ilçede bir gün, Yağlıdere ilçesinde ise 2 gün eğitime ara verildi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile kaymakamlıklardan alınan bilgiye göre, Giresun'un Merkez, Bulancak, Eynesil, Görele, Çanakçı, Piraziz ve Tirebolu ilçelerinde, Yağlıdere ilçesinde ise 4-5 Ocak'ta tüm ilk ve orta dereceli okullarda eğitime ara verildi.

Doğankent ilçesinde de sadece köy ve taşımalı eğitim kapsamındaki okullarda eğitim öğretime bir gün süreyle ara verilmesi kararlaştırıldı.

Batman'da olumsuz hava koşulları nedeniyle eğitime Sason ilçesinde iki, merkez ve diğer ilçelerde bir gün ara verildi.

Sason ilçesinde 4-5 Ocak, il merkezi ve diğer ilçelerde ise 4 Ocak günü, eğitime ara verileceği duyurulan açıklamada, "Kamuda çalışan engelli ve hamile personellerimiz de idari izinli sayılacaktır" ifadesine yer verildi.

Mardin Valiliği, soğuk hava ve buzlanma nedeniyle Artuklu, Savur, Dargeçit ve Ömerli'de 2 gün, Midyat, Mazıdağı ve Derik ilçelerinde ise 1 gün eğitime ara verildiğini bildirdi.

Sinop il merkezi ile 4 ilçedeki okullarda kar nedeniyle eğitime bir gün ara verildi.

İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat Türkkan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bölgede üç gündür etkisini sürdüren kar yağışı nedeniyle il merkezi ile Ayancık, Türkeli, Gerze ve Erfelek ilçelerinde eğitime bir gün ara verilme kararı alındığını bildirdi.

Ayrıca, Sinop Üniversitesi'nde 4 Ocak günü yapılacak sınavların da bir gün ertelendiği ifade edildi.

Bitlis'in merkez, Hizan, Mutki ve Güroymak ilçelerinde ilk ve orta dereceli okullar bir gün tatil edildi.

Kar yağışı, kapanan bazı yollar ve karayollarındaki buzlanmalar nedeniyle herhangi bir olumsuzluk yaşanmaması için Bitlis kent merkezi, Hizan, Mutki ve Güroymak ilçeleri ile bağlı köylerde eğitime bir gün ara verildi.

Zonguldak Valiliğinden yapılan açıklamada, olumsuz hava koşulları nedeniyle il genelindeki okulların 4 Ocak günü tatil edildiği belirtildi.

Bartın'da kar yağışı nedeniyle ilk ve orta dereceli okullar 2 gün tatil edildi.

Edirne il merkezi ve ilçelerde, yoğun kar yağışı nedeniyle eğitime bir gün ara verildi.

Şırnak'ta olumsuz hava koşulları nedeniyle il merkezi ile bağlı belde ve köylerde eğitime bir gün ara verilmesi kararlaştırıldı.

İlk ve orta dereceli okullarda eğitime ara verileceği duyurulan açıklamada, engelli ve hamile memurların da bir gün idari izinli sayılacağı ifade edildi.

Artvin'in üç ilçesinde eğitim ve öğretime ara verildiği bildirildi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, kar ve buzlanma nedeniyle Borçka, Arhavi, Hopa ve Murgul ilçelerindeki tüm okullarda eğitime 4 Ocak Pazartesi ara verildiği belirtildi.

Van'da, mahalle yollarının kapalı olması nedeniyle kent genelindeki tüm ilk ve orta dereceli okullarda eğitime bir gün ara verildi.

Samsun'un Alaçam, Ayvacık, Bafra, Çarşamba, 19 Mayıs, Salıpazarı, Terme, Tekkeköy, Yakakent ilçelerinde okullarda eğitime bir gün ara verildi.

Trabzon Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, eğitime Sürmene, Hayrat, Çaykara, Köprübaşı, Dernekpazarı, Vakfıkebir ve Çarşıbaşı ve Araklı ilçelerinde 4 Ocak Pazartesi, Of ilçesinde ise 4-5 Ocak'ta ara verildiği belirtildi.

Açıklamada, Arsin ve Ortahisar ilçesinde taşımalı eğitim kapsamındaki okullarda da eğitime 4 Ocak günü ara verildiği, diğer ilçelerde ise eğitim öğretime devam edileceği, taşımalı eğitim kapsamındaki okullarda gerekli önlemlerin alındığı kaydedildi.

Rize'de etkili kar yağışının ardından yaşanan buzlanma nedeniyle il genelinde eğitime bir gün ara verildiği bildirildi.

Kastamonu'da kar yağışının yaşamı olumsuz etkilemesi nedeniyle kent merkezi ve 5 ilçede bir gün, 6 ilçede ise 2 gün eğitime ara verildi.

Alınan bilgilere göre, Kastamonu'nun şehir merkezi ile Abana, Ağlı, Cide, İnebolu ve Tosya ilçelerinde bugün, Daday, Doğanyurt, Bozkurt, Şenpazar, Çatalzeytin ve Doğanyurt ilçelerinde ise 4-5 Ocak'ta ilk ve orta dereceli okullar tatil edildi.

Azdavay ilçesinde ise köy ve taşımalı eğitim kapsamındaki okullarda eğitim öğretime iki gün süreyle ara verilmesi kararlaştırıldı.

Kırklareli Milli Eğitim Müdürü İbrahim Korkmaz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle il genelinde eğitime bir gün ara verildiğini söyledi.

Tekirdağ Milli Eğitim Müdürü Halis İşler, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yoğun kar yağışı nedeniyle 4 Ocak günü, Süleymanpaşa, Çerkezköy, Kapaklı, Çorlu, Ergene, Saray, Hayrabolu, Malkara ve Muratlı ilçelerinde eğitime ara verildiğini bildirdi.

Muş'ta, kar nedeniyle yolları kapanan köy okulları ile taşımalı eğitim kapsamındaki okullarda öğrenci ve öğretmenlerin 1 gün idari izinli sayılacağı bildirildi.

Ordu İl Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, hava koşulları nedeniyle Çamaş, Çatalpınar, Fatsa, Gülyalı, Kabadüz, Korgan, Perşembe Akkuş, Çaybaşı, Gölköy, Gürgentepe ve İkizce ilçelerinde eğitim ve öğretime bir gün ara verildiği ifade edildi.

Uşak Valiliğinden yapılan açıklamada, gece yarısından itibaren etkili olan kar yağışı dolayısıyla il genelinde Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı okullarda eğitime ara verildiği bildirildi.

Karabük'te yoğun kar yağışı nedeniyle il genelindeki bütün okullarda eğitime 1 gün ara verildi.

Yozgat Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan açıklamada, yoğun kar yağışı nedeniyle kent merkezi ve Sorgun ilçesinde eğitime ara verildiği, Saraykent ilçesinde ise taşımalı eğitim veren okulların tatil edildiği bildirildi.

Çorum Valiliğinden yapılan açıklamada, kar yağışı ve buzlanma dolayısıyla kent merkezi ile Boğazkale, Bayat, Oğuzlar, İskilip ve Uğurludağ'daki ilk ve orta dereceli tüm okulların bugün tatil edildiği belirtildi.

Tokat'ın Zile ve Pazar ilçelerinde de kar yağışı nedeniyle taşımalı eğitime bir gün ara verildi.
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@