banner476

4 milyon 300 bin öğrenci destekleme kursu alıyor

Milli Eğitim Bakanlığı Sınav Yönetimi Moral Motivasyon ve Rehberlik Daire Başkanı Yağmur: - "Sayı sürekli artıyor. Bizleri asıl sevindiren ise kurslarda çocukların ders eksiklerinin giderilmesinin yanında sanata, spora, yazarlığa, şiire dair birçok eğitim

Eğitim 07.11.2017, 10:14
4 milyon 300 bin öğrenci destekleme kursu alıyor

Milli Eğitim Bakanlığı Sınav Yönetimi Moral Motivasyon ve Rehberlik Daire Başkanı Yunus Yağmur, Türkiye'de Destekleme ve Yetiştirme Kursları'na 4 milyon 300 bin öğrencinin katıldığını belirterek, "Sayı sürekli artıyor. Bizleri asıl sevindiren ise kurslarda çocukların ders eksiklerinin giderilmesinin yanında sanata, spora, yazarlığa, şiire dair birçok eğitimlerin de verilmesidir." dedi.

Afyonkarahisar Susuz Ortaokulundaki Destekleme ve Yetiştirme Kursları'nda incelemelerde bulunan Yağmur, gazetecilere yaptığı açıklamada, Türkiye'de sadece ilkokul birinci sınıfa başlayan öğrenci sayısının dünyadaki 30 ülkenin nüfusundan fazla olduğunu söyledi.

Türkiye'de öğrencilerin sadece test yöntemiyle yetiştirilemeyeceğini belirten Yağmur, önceki sınav sistemi nedeniyle öğrencilerin sadece dershanelere yöneldiğini ifade etti.

Yağmur, Türkiye genelinde Destekleme ve Yetiştirme Kursları'nda yaklaşık 300 bin civarında öğretmenin görev aldığını ve öğrencileri yetiştirdiğini aktararak, şöyle konuştu:

"Ülkemizde 4 milyon 300 bin civarındaki öğrencimiz Destekleme ve Yetiştirme Kursları'na gidiyor. Sayı sürekli artıyor. Bizleri asıl sevindiren ise kurslarda çocukların ders eksiklerinin giderilmesinin yanında sanata, spora, yazarlığa, şiire dair birçok eğitimlerin de verilmesidir. Şu an 90 bin civarında öğrencimiz müzik eğitimi alıyor. Bunun içinde piyanodan tutun da bağlamaya ve diğer batı enstrümanlarına kadar birçok alanda öğrencilerimiz yetişiyor. Bundan dolayı da mutluluk duyuyoruz."

Yağmur'a incelemelerde, Afyonkarahisar İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın ve şube müdürleri de eşlik etti.

AA

Yorumlar (6)
Nurhan Ateş 3 yıl önce
Meb bence bu destekleme kurslarını kaldırılmalı çünkü ders işlemiyorlar zaman geçiriliyor
Mmt 3 yıl önce
Spora yonlendirilen az öğrenci var dyk da beden egt mi olur zihniyetsizligi giderilemedi cunku
zeynep 3 yıl önce
BENCE DE DYK KALKMALİ OGRETMENE FAZLADAN VERİLEN Bİ PARA BENCE BİR DE YETİSKİNLERE VERİLEN OKUMA YAZMA KURSU UCRETLERİ EK DERSİ İLE DYK EKDERSİ ARASİNDA UCURUM VAR HAKSİZLİK BENCE İKİSİ DE HAFTA SONU AMA UCRET FARKLİ
Birisi 3 yıl önce
Devleti sömürüyorlar bu dyk kursları ile kaldırın gitsin artık
Gökçe 3 yıl önce
Bence özel öğretim kursları kapatılmalı hepsi tek ders yerine tüm dersleri bir binada vermekte milli eğitim müdürlükleri bu kanunsuzluğa göz yummaktadır.dersaneler eskisi gibi serbes bırakılmalı yada kapatılmalı bu kanunsuzluk son bulmalı
Celal 3 yıl önce
Dyk kursları yakın takibe alınmalı devam mecburiyeti olmadığından sınıflar boş ...bunun yerine maas karşılığı öğretmenin girdiği ders saati artırılmalı ve dyk bütçesi maaş olarak öğretmenlere yansitilmali.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@