7 Ocak Perşembe günü bu şehirlerde okullar tatil

Yurdu birçok bölgede etkisi altına alan kar yağışı nedeniyle yarın yani 7 Ocak Perşembe günü bazı şehir ve ilçelerde okullar tatil edildi... İşte 7 Ocak günü okulların tatil olduğu il ve şehirler...

Eğitim 07.01.2016, 10:47
7 Ocak Perşembe günü bu şehirlerde okullar tatil
 BATMAN
Batman'ın Sason ilçesinde kar nedeniyle köy okullarında eğitime iki gün ara verildi.

Sason Kaymakamlığından yapılan yazılı açıklamada, kar yağışının sebep olduğu don ve buzlanmadan dolayı 7 ve 8 Ocak'ta tüm köy okulları ile taşımalı eğitim kapsamındaki öğrenciler için eğitime ara verildiği belirtildi.

Açıklamada, taşıma kapsamında olmayan öğrencilerin eğitime devam edeceği bildirildi.

ŞIRNAK

ŞIRNAK Valiliği, kar yağışı ve buzlanma nedeniyle il merkezi ile bağlı belde ve köylerde eğitime bir gün ara verildiğini açıkladı.

Şırnak Valiliği’nden yapılan yazılı açıklamada, ’İlimizde etkili olan yoğun kar yağışı ve buzlanma nedeniyle, Şırnak merkez ve merkez ilçeye bağlı belde ve köylerde, ilk ve orta dereceli eğitim kurumlarında 7 Ocak Perşembe günü eğitime bir 1 gün süreyle ara verilmiştir. Ayrıca, yoğun kar yağışı ve buzlanma nedeniyle kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli ve hamile personel de 7 Ocak günü idari izinli sayılacaktır’ denildi.

ELAZIĞ

Elazığ'ın Ağın ilçesinde kar nedeniyle ilk ve orta dereceli okullar yarın da tatil edildi. 

Elazığ'ın Ağın İlçe Kaymakamlığı tarafından, Hıfzıssıhha Kurulu kararı ile yarın ilçe genelinde ilk ve ortaöğretim kurumlarında bir gün süreyle eğitim öğretime ara verildiği bildirildi. Elazığ Valisi Murat Zorluoğlu ise olumsuz hava koşulları nedeniyle 2 gündür ilk ve orta dereceli okullarda verilen aranın, il merkezinde olumsuz hava koşullarının etkisini yitirmesi beklendiğinden eğitim ve öğretime devam edileceğini belirtti.

VAN

Çatak'ta kar yağışı nedeniyle eğitime 2 gün ara verildiği bildirildi.

Kaymakam Asım Akgül, yaptığı açıklamada, Meteoroloji Genel Müdürlüğünün verilerine göre yoğun kar yağışı ve çığ tehlikesi beklenildiğini belirtti.

Akgül, olumsuz hava koşulları nedeniyle herhangi bir olumsuzlukla karşılaşılmaması için tüm okulların 7-8 Ocak günleri tatil edildiğini kaydetti.

Hurriyet.com.tr
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@