banner476

Ahmet Hakan'dan Bakan Yılmaz'a Yeni Sistem İle İlgili 6 Soru

Eğitim 06.11.2017, 09:04
Ahmet Hakan'dan Bakan Yılmaz'a Yeni Sistem İle İlgili 6 Soru

- SORU BİR: Okulların bir kısmını “nitelikli” olarak nitelemeniz... Öbür kısmının “niteliksiz” olduğuna mı işaret eder? Eğer böyleyse... Bir Milli Eğitim Bakanı olarak bu durumu katlanılır buluyor musunuz?

*

- SORU İKİ: Nitelikli çocuklar, nitelikli okulları hedefleyip sınava gireceklerse... Nitelikli olmayan okullara razı olan çocuklar, “Berkecan nitelikli de ben niteliksiz miyim babacığım” diye sorduğunda... Babalar ne cevap verecek?

*

- SORU ÜÇ: Çocuklar eve yakın okullara yerleştirilecekse... Eve yakın olmayan şahane okullara özenen çocuklar nasıl sakinleştirilecek? Bu konuda bir formül var mı?

Milli Eğitim Bakanı’na kısa ve acısız altı soru

*

- SORU DÖRT: Ne yani? Bu saatten sonra şahane okulların bulunduğu yerlere mi taşınacak vatandaşlar? Bu durumda emlak piyasası allak bullak olursa... Hesabını kim verecek?

*

- SORU BEŞ: Bütün liseler aynı nitelikte olsaydı... Getirdiğiniz sistem harika işlerdi... Ancak liseler arasında devasa nitelik farkları var... Ve getirdiğiniz sistem, eşitsizlik doğuracak... Nasıl aşacaksınız bu eşitlik sorununu? Var mı bir fikriniz?

*

- SORU ALTI: Bu yeni sistem için kaç yıllık bir ömür biçiyorsunuz? Ne zaman “Bu sistemi kaldırıyoruz” diyeceksiniz? Bu sistemi de değiştirirken yine zafer kazanmış kumandan edası takınacak mısınız?

YAZININ DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ

AHMET HAKAN

HÜRRİYET

Yorumlar (2)
M.A.ERSOY 3 yıl önce
Haklı ve zor sorular..
Hakan özdemir 3 yıl önce
Niteliksiz okullarda çalışan öğretmenlere niteliksiz mi oluyor

Gelişmelerden Haberdar Olun

@