Alaçatı’ya yeni ortaokul

Alaçatı’ya hayırseverler tarafından 24 derslikli iki katlı bir ortaokul yaptıracak. Okulun içinde sığınak, spor salonu, fen laboratuvarları, teknoloji atölyeleri olacak.

Eğitim 01.07.2014, 17:35 01.07.2014, 17:36
Alaçatı’ya yeni ortaokul
 İzmir’in Çeşme İlçesi’nde, Alaçatılı hayırseverler Özgür Güral, Özgül Güral, Bingül Güral ve Perihan Kabacan, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile Alaçatı’nın Dikencik Mevkii’ndeki hazine arazisine ortaokul binası inşa etmek üzere protokol imzaladı. Yapılacak okula hayırsever kardeşlerin ölen babası ‘İsmail Güral’ın ismini vereceği öğrenildi.
Çeşme Belediye Başkanı CHP’li Muhittin Dalgıç’ın aracılığıyla gerçekleşen protokol törenine Kaymakam İnci Sezer Becel ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Vehbi Koç da katıldı. Yapılacak ortaokulun hayırseverlerin babaları İsmail Güral’ın adını taşıyacağı ve zemin üstü 2 kat ile 24 derslikten oluşacağı belirtildi. Alaçatı Turizm Eğitim Merkezi (TUREM) bahçesinin 12 bin 614 metrekarelik bölümüne inşa edilecek olan "İsmail Güral Ortaokulu"nun içinde sığınak, spor salonu, fen laboratuvarları, teknoloji atölyeleri de bulunacağı, çatı katında çok amaçlı seminer ve konferans salonunun yer alacağı belirtildi.

Gençlerin küçük yaşlardan itibaren iyi bir eğitim almasının, hem bölge hem de ülke için önemini vurgulayan Başkan Dalgıç, "Gençlerimiz 5 yıldızlı bir ortaokula kavuşacağı için mutluyuz" dedi. Gerçekleşen okul protokollerinin kendisi için ayrı bir öneme sahip olduğunu belirten Çeşme Kaymakamı İnci Sezer Becel ise böyle güzel bir projeye katkı koymaktan mutluluk duyduğunu belirtti.
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@