banner476

Ankara İl Milli Eğitim Müdüründen Flaş Açıklamalar

Okul müdür ve müdür yardımcılarına hitap eden, Ankara İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Erol Bozkurt birçok konuda açıklamalar yaptı, uyarılarda bulundu.

Eğitim 30.05.2015, 08:40 30.05.2015, 08:44
Ankara İl Milli Eğitim Müdüründen Flaş Açıklamalar

 - Okul Baloları-Kermesler Alışkanlık haline gelen balolar yapılıyor. Bunlara dikkate edilmelidir. Çalan müzikler çocukların yaş seviyesine uygun olmalıdır. Programlar önceden dikkatlice incelenilmelidir. Balolar-kermesler okulda yapılmalıdır. Veliler katılmalı, yerel yöneticiler katılmalıdır. Kendimiz çalıp kendimiz oynamamalıyız. Öğrenci ve veliler maddi külfete girmeyecektir, bunun takipçisi olacağız.

Fatih Projesi

Okul merkezli bir gelişimin hayata geçmesi gerekir. Okul müdürlüklerinin güçlendirilmesi gerekir. Yoksa tek başına bütün işleri yapmamız mümkün değildir. Sistem butik okullara doğru yol almaktadır. Dünkü çocuklar atık yok. Otur dediğinizde oturacak, 40 dakika sınıfta oturacak çocuklar artık geride kaldı. Zamanın gelişimine ayak uydurmamız gerekir. Fatih Projesinin temel amacı da budur. Sene sonuna kadar 860 kadar okulda Fatih Porjeini hayata geçirmeyi hedefliyoruz. Böylece çocukların bütün duyu organlarını harekete geçireceğiz, geçirmemiz gerekir. Sistemi evirmekten başka sansımız yoktur. Derslik başıan düşen öğrenci sayımız 30’ dur, hedefimiz 24’ e düşürmektir. 10 miyon 600 bin tablet alındı. Sistem yeniden dizayn edilecektir, ediliyor.

Geziler

Eğitim ve kültüre yönelik geziler ön plana çıkarılmalıdır.

Dersler

Okulun kapanmasına az süre kaldı, eski alışkanlıklardan koparak, son güne kadar ders yapılmalıdır.

Liseler


Dershaneler 31 Ağustos itibarı ile kapanacaktır. 220 dershane dönüşüm kararı aldı. 120 tanesi temel lise kararı aldı. Ön izin alan ise 50 tanedir. Fakat sokakta bakıyoruz ki çocuklar “temel liselere” kaydedilmiş, senetler imzalanmış, paralar alınmıştır. Yani okul görünümlü dershaneyi devam etmek istemişler, böyle bir şeye asla izin vermeyeceğiz.Talim Terbiyenin sınırları bellidir. Her şey bu sınırlar içinde olacaktır.

Mesleki Çalışmalar

Seminer dönemi ciddi bir şekilde değerlendirilmelidir. Saat 9 da gel, öğretmenler odasında otur, 12 de git, bu zaman bu şekilde harcanmamalı, bunun değeri bilinmelidir. Özellikle “eba” ya en az iki gün ayrılmalıdır. Bu sistem çok güçlüdür ve bunu öğretmenlerimiz tanımalıdır, bilmelidir. Sınıf yönetimi gibi konularda ele alınmalıdır.

7 Haziran Genel Seçim

Okullar mutlaka temizlenmelidir. Tahta ya da duvarda değişik yazılar olmamalıdır. O gün sanki bütün çevredekiler okula misafirliğe gelecekler endişesiyle hazırlıklı olunmalıdır. Gerekli takibi yapacağız.

TEOG

8 Haziranda sonuçlar açıklanacaktır. Okullarda tercih bölümleri oluşturulmalıdır, buna imkan yoksa ilçe bazında tercih bölgeleri oluşturularak gerekli hizmetin verilmesi sağlanmalıdır. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@