AÖF bahar dönemi kayıtları için son gün ne zaman?

Açık Öğretim Fakültesi (AÖF) ders kayıt işlemleri devam ediyor. Bahar dönemi kayıtları 4 Mart Cuma günü sona erecek.

Eğitim 01.03.2016, 12:59
AÖF bahar dönemi kayıtları için  son gün ne zaman?

AÖF bahar dönemi kayıt yenileme işlemleri 4 Mart 2016 tarihine kadar devam edecek. Öğrenciler, https://anasis.anadolu.edu.tr/#/ adresinden kayıt yenileme yapabilecek.

Açık Öğretim Fakültesi (AÖF) ders kayıt işlemleri devam ediyor. Bahar dönemi kayıtları 4 Mart Cuma günü sona erecek.
Türkiye’de İstanbul Üniversitesi, Atatürk Üniversitesi ve Anadolu Üniversitesi’nin açık öğretim fakülteleri bulunuyor. Öğrenciler, bu 3 üniversiteden istediği bölümün açık öğretim fakültesini okuyabiliyor. Açık öğretim fakültelerinde okuyan öğrencilerin öğrenimlerini sürdürebilmeleri için bahar dönemi kayıtlarını yapmaları gerekiyor.

Bahar döneminde öğrenim görmek isteyen öğrenciler, kayıt yenileme esnasında ders seçimlerini yaptıktan sonra Vakıflar Bankası şubelerinden ya da internet üzerinden harç bedelini ödeyecek.

SINAV TARİHLERİ NASIL ÖĞRENİLECEK?

AÖF sistemine öğrenci no’su (TC kimlik numarası) ve şifre ile giriş yaparak, sınav tarihleri, sınav sonuçları, ders seçimi, ders ekleme ve silme işlemleri öğrenilebiliyor. Sınavlara girişte istenen sınav giriş belgesine bu sistem üzerinden ulaşılabiliniyor. Şifre bilmeyenler, AÖF bürolarına ya da milli eğitim müdürlüklerine giderek öğrenebilecek.

CİHAN


 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@