AUZEF 2020-2021 Eğitim-Öğretim yılında 6 yeni bölüm açtı

AUZEF 2020-2021 Eğitim-Öğretim yılında 6 yeni bölüm açtı

İstanbul Üniversitesi Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi (AUZEF) bünyesinde yeni Eğitim-Öğretim yılında 3 lisans, 3 Ön Lisans toplam 6 yeni bölüm açıldı.

AUZEF bünyesinde 2020-2021 Eğitim-Öğretim yılı itibarıyla Psikoloji, Spor Bilimleri ve Rekreasyon açıköğretim bölümlerine ilk defa öğrenci alınacak.

Yeni Eğitim-Öğretim yılında ilk defa öğrenci alınacak ön lisans programları Spor Yönetimi, Marka İletişimi ve Grafik Tasarımı olarak açıklandı.

TÜRKİYEDE BİR İLK!

AUZEF bünyesinde Açık ve Uzaktan Eğitimde psikoloji bölümüne yer verilmesi Türkiyede bir ilk olması açısından ayrı bir öneme sahip.

KİMLER BAŞVURABİLİR?

• ÖSYM tarafından öğrenci yerleştirilen üniversitelerde halen öğrenci yada bu üniversitelerden mezun olanlar (yabancı uyruklu olanlar da dâhil),

• Yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olupmezuniyetlerini Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı tarafından (YÖK) Denklik Belgesi ile belgeleyenler,

Sınavsız ikinci üniversite kapsamında fakültemize başvuruda bulunabilir.

KİMLER BAŞVURAMAZ?

ÖSYM tarafından öğrenci yerleştirilen üniversitelerin önlisans/lisans düzeyindeki programlarında aktif/pasif kaydı veya mezuniyeti
bulunmayanlar,

• YÖK denkliği olmayan (yurt dışındaki üniversitelerden mezun olanlar için),

• İstanbul Üniversitesi Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi’nde kaydıbulunan öğrenciler (mezun statüsüne sahip olanlar başvuru yapabilir),İkinci üniversite kapsamında başvuruda bulunamaz.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.