Avcı: Talep gelirse Evren'in adını okullardan sileriz

banner483

​Okul isimlerinin daha önce özenli verilmediğini söyleyen Avcı "Vatandaşların sıcak bakmadığı isimleri düzeltmemiz lazım" dedi.

Eğitim 13.05.2015, 10:56 13.05.2015, 10:57
Avcı: Talep gelirse Evren'in adını okullardan sileriz

 Okul isimlerinin daha önce özenli verilmediğini söyleyen Avcı "Vatandaşların sıcak bakmadığı isimleri düzeltmemiz lazım" dedi.

Gazetelerin Ankara temsilcileriyle bir araya gelen Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, eğitimle alakalı çarpıcı mesajlar verdi. Talep gelirse Kenan Evren'in adını taşıyan okulların isimlerinin değiştirilebileceğini söyleyen Bakan Avcı, "Bugüne kadar okullara isim verirken, maalesef çok özenli davranmamışız. Orada yaşayan vatandaşların sıcak bakmadığı, sırf inadına verilmiş isimleri düzeltmemiz lazım" diye konuştu. Mecburi din dersi tartışmalarına da değinen Avcı, "Buna 7 Haziran'da milletimiz karar verecek. Çünkü bu bir anayasa konusu. Öyle çoğunluk verin ki anayasayı değiştirelim" dedi. Bakan Avcı, Kemal Kılıçdaroğlu'nun "atanmayan öğretmen kalmayacak" vaadini ise, "Hani demiş ya, 'Allah'ım şu adamın aklını bana ver de, bir gece rahat uyayım' diye. Nasıl atayacaksın 500 bin öğretmeni? " sözleriyle eleştirdi. Paralel yapının eğitim faaliyetlerinin engellenmesi için özel standart konulmadığını söyleyen Avcı, "Biz herkes için geçerli genel kuralları koyuyoruz" ifadelerini kullandı.

Türkiye
banner482
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@