Bahçeli: Üniversitelerimizde hainlere destek veren zihniyete çocuklarımızı emanet edemeyiz

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, bildiri yayınlayan akademisyenlerle ilgili olarak açıklamada bulundu.

Eğitim 14.01.2016, 08:57
Bahçeli: Üniversitelerimizde hainlere destek veren zihniyete çocuklarımızı emanet edemeyiz
 ANKARA, (DHA)- Bahçeli, "Üniversitelerimizde hainlere destek veren zihniyete çocuklarımızı emanet edemeyiz. Hainlere destek veren ve büyük çoğunluğu araştırma görevlisi ve yardımcı doçent olarak sıfat taşıyanların üniversiteye nasıl girdiklerinin araştırılması lazım" dedi.
 Bildiriye imza atan akademisyene terör örgütü propagandasından soruşturma
 Sosyal medya: Beyaz'a soruşturma, Sedat Peker'e alkış mı?
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli,

ATO Congresium'da düzenlenen 10. Ankara Kitap  Fuarı'nı ziyaret eden MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, çıkışta gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı. Sultanahmet'te yaşanan saldırıya ilişkin Bahçeli, "Türkiye artık bir terör alanı haline çevrilmek istenmektedir. Gerekli tedbirlerin alınması noktasında hükümete çok büyük sorumluluk düşmektedir. Çok kısa süre içerisinde faillerinin yakalanmış olması hükümetin de bu konudaki hassasiyetine işareti olmuştur. İnşallah bundan sonra bu tür olaylar ülkemizde hiçbir şart altında olmaz. O bakımdan Suruç'ta başlayan Ankara'da devam eden ve Sultanahmet'te de sürdürülmek istenen terör saldırılarını ve bomba cinayetleri sürecini kesin olarak durdurmak lazım. O bakımdan Türk hükümeti bu konuda üzerine düşeni yapmak durumundadır onu da bekliyoruz kendilerinden" ifadelerini kullandı.

 Akademisyenlerden Barış Çağrısı
 Erdoğan: Sözde akademisyenlerin haddini bilmesi lazım
"ÜNİVERSİTELERİMİZDE HAİNLERE DESTEK VEREN ZİHNİYETE ÇOCUKLARIMIZI EMANET EDEMEYİZ"

Bildiri yayınlayan akademisyenlerle ilgili olarak Bahçeli, "Siyasi partiler bu anlayıştan vazgeçmeli aydınlar bu ülkenin evlatları ise ülkeyi yıkmaya yönelik bu felakete karşı aydınlatıcı ve sahip çıkıcı bir üslup olması lazımdır. Üniversitelerimizde hainlere destek veren zihniyete çocuklarımızı emanet edemeyiz. Onun için YÖK üzerine düşeni yapması ve ayrıca da üniversite rektörlerinin de bu konuda hassas olmaları lazım. Benim burada özellikle uyarmak istediğim konu hainlere destek veren ve büyük çoğunluğu araştırma görevlisi ve yardımcı doçent olarak sıfat taşıyanların üniversiteye nasıl girdiklerinin araştırılması lazım" diye konuştu.

www.mynet.com
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@